UA
RU

Російські злочини проти медіа в Україні: виставка у Львові

Редагувати переклад
31 березня о 12:30 у Львові на площі Ринок, 32 (навпроти Ukraine Media Center) відкриється Виставка «Call the War а War: Російські злочини проти медіа в Україні з 24 лютого, 2022».

російські злочини проти медіа

Проєкт покликаний розповісти про журналістів та журналісток, які загинули, опинились у полоні або зазнали переслідувань внаслідок повномасштабної війни, яку Росія розв’язала проти України. Це вияв солідарності з медійниками та медійницями, які продовжують працювати, незважаючи на небезпеку.

Чому журналісти та журналістки важливі? Світ не дізнався би про російські злочини проти людяності під призмою «денацифікації» у Маріуполі, якби фотографи Євген Малолєтка та Мстислав Чернов, ризикуючи життям, не задокументували знищення міста і цивільних мешканців. Саме це роблять усі незалежні журналісти та медіа: попри загрозу власному життю, продовжують виконувати професійний обов’язок — доносити правду.

Світ має усвідомити, що Росія — агресор. Тому закордонним журналістам та медіа критично важливо говорити про воєнні злочини проти України та називати речі своїми іменами: війну Росії проти України саме війною, а не «кризою», «конфліктом» чи «військовою операцією».

З 24 лютого під час війни в Україні загинуло 5 журналістів, ще 9 отримали поранення, 1 зник безвісти та 2 перебуває в полоні (за інформацією Інституту Масової Інформації станом на 28 березня). Окрім того, правозахисні організації продовжують фіксувати випадки викрадень, погроз і катувань журналістів, які висвітлюють злочини російських окупантів у нашій державі. Ці методи агресора нагадують дії росії на тимчасово окупованих територіях України на сході та в Криму, де після 2014 року зникли всі незалежні медіа, а журналісти та журналістки, які наважувалися говорити правду, опинялись у полоні або в російських в’язницях.

Інформація: @lvivmediaforum

Читайте також: ЩО ПОТРІБНО РОБИТИ, ЗУПИНЯЮЧИСЬ НА БЛОКПОСТУ?

Статьи по теме