Час перебрати всій гардероб і викинути звідти (і зі свого життя) все зайве.
Передноворічний період — це час, коли варто закривати свої гештальти та відмовлятися від речей (та людей), котрі заважають вільно жити. А ви знаєте де найбільше всього збирається непотрібних речей? Так, у нашій шафі. Там справжня Нарнія, в якій, часом можна заблукати й не знайти потрібний елемент образу. Редакція Marie Claire зібрала 11 порад, які допоможуть швидко розібрати свій гардероб, без зайвих зусиль і втрат.
- Розділіть одяг на той, що ви носите регулярно й той, що вже й забули, коли одягали останній раз. Такий спосіб покаже, в якій кількості речей насправді ви потребуєте, а що було куплено імпульсивно.
- Ті речі, які виявились непотрібними віддайте на благочинність чи продайте на спеціальних онлайн-майданчиках. Це робиться для того, щоб ви не встигли пожалкувати про свої речі, а усвідомлювали, що вони потрапили в руки до людини, якій дійсно вони потрібні.
- Речі, які вже втратили свій вигляд, але по якійсь причині ви їх бережете, краще утилізувати, адже вони займають не тільки місце у вашому гардеробі, а й в пам’яті.
- А от одяг, який ви не носите через те, що в ньому є несправність (дірка чи не працює блискавка, а може ковтунці на улюбленому колись светрі) краще віднести в ремонт чи хімчистку. По собі знаємо, що після відновлення до них відразу повертається інтерес.
- Всі речі, що залишися розділіть по призначенню: зимові, літні, спортивні і так далі. Для кожного типу виділіть окрему поличку чи ящик, щоб можна було їх швидше знайти й розуміти, які речі у вас є. І, бажано, їх підписати.
- Для свого комфорту утворіть правильну екосистему всередині гардеробу: речі, якими ви зараз користуєтесь покладіть на видному місці, а речі, які наразі вам не знадобляться, навіть якщо це вечірня сукня на майбутній корпоратив, краще заховати подалі в шафу. Так ви не будете задаватися питанням кожен день : “Що одягнути і де його шукати?”
- Створіть капсульні комплекти з речей, які є та сфотографуйте їх. Витратьте кілька годин на створення своєї персональної колекції та збережіть фото на телефон, щоб завжди мати ідеї, який образ вибрати. Можете поекспериментувати і розділити свої луки по настрою, кольоровій гамі чи для різних свят. Так ви зрозумієте, що ваші речі можуть легко доповнювати один одного і більше не доведеться витрачатись на необдуманий шопінг.
- Замініть засоби по догляду за тканиною. Іноді, саме вони можуть вплинути на ваше рішення не носити ту чи іншу річ. Як це працює: наприклад, у вас є прекрасне кашемірове пальто, але до нього все чіпляється і ви приймаєте рішення більше його не носити, бо набридло весь час його чистити. Насправді, мав потрібно замінити щітку, яка прибирає бруд з верхнього одягу на більш ефективну або знайти засіб, який буде захищати речі від забруднення (наприклад, водовідштовхуючий спрей для пуховиків).
- Купіть однакові гарні вішалки, щоб ваш гардероб приносив вам задоволення кожен раз, коли ви його відкривали.
- Виділіть окремий ящик для спідньої білизни. Її також потрібно перебрати й утилізувати все, що вже не пригодне для носіння. Це ж стосується й шкарпеток.
- Ще одна річ, яка доповне комфорту в вашу шафу — це ароматичне саше. Воно захищає від неприємного затхлого запаху речей, бореться з шкідниками ( тля, привіт!), а також створює атмосферу дорогої гардеробної.
Читайте також: Sustainability Guide: экологичный дом или 9 способов, как переосмыслить свой интерьер
Ці прості поради допоможуть зробити вашу шаву упорядкованою та комфортною для користування. Даємо гарантію, що після розхламлення ви відразу відчуєте полегшення.
Фото: unsplash.com