UA
RU

Рєпін, Айвазовський, Куїнджі і Малевич — українці. Музей Метрополітен визнає наших художників

Музей Метрополітен визнає Іллю Рєпіна, Івана АйвазовськогоАрхипа Куїнджі і Казимира Малевича українськими художниками. Поруч із іменами видатних українців стоїть підпис Ukrainian. 

Метрополітен — один із найбільших і найпопулярніших музеїв світу. Щорічно експонати музею бачать понад 6 млн відвідувачів. Відтепер вони дізнаються, що Ілля Рєпін, Іван Айвазовський та Архип Куїнджі — українські митці. В музеї виправили біографії художників. Раніше їх помилково підписували як росіян. 

Рєпін, Айвазовський, Куїнджі і Малевич - українці

«Корабель при місячному сяйві», Іван Айвазовський, український художник

Зараз на сайті музею в довідці до творів Рєпіна зазначено, що він «народився в українському місті Чугуїв, коли воно входило до складу Російської імперії». 

Про Айвазовський пишуть, що цей український художних «народився у вірменській родині в кримському портовому місті Феодосія на березі Чорного моря».

В біографії Куїнджі теж вказано місце народження — «на березі моря в Маріуполі, коли українське місто входило до складу Російської імперії». А також оновлена інформація з минулого року:

«У березні 2022-го російський авіаудар знищив художній музей Куїнджі в Маріуполі».

Рєпін, Айвазовський, Куїнджі і Малевич - українці

«Червоний захід», Архип Куїнджі, український художник

В підписах до кожної роботи Рєпіна, Айвазовського і Куїнджі, що є в фондах музею, зазначено, що вони — українські художники.

Ще в музеї Метрополітен українським визнають художника Казимира Малевича, якого росіяни вважають російським митцем. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: metmuseum.org

Читайте також: РОЛЬ КУЛЬТУРИ ПІД ЧАС ВІЙНИ: ІНТЕРВ’Ю З УКРАЇНСЬКОЮ ХУДОЖНИЦЕЮ ТА ГРОМАДСЬКОЮ АКТИВІСТКОЮ ВІКТОРІЄЮ РОМАНЧУК

 

Статьи по теме