Закрити
UA
Життя

Сергій Міхалок і Олександр Чемеров випустять трек про Чорнобиль

Поділись:

Сергій Міхалок (BRUTTO, Ляпис-98) і Олександр Чемеров (екс Димна суміш, The Gitas) приєдналися до музичного проєкту “Звуки Чорнобиля”, який вже в жовтні випустить тематичний альбом, присвячений переосмисленню відомої катастрофи на ЧАЕС.


Музиканти отримали доступ до колекції звуків, які були записані у Зоні Відчуження українським митцем Валерієм Коршуновим, автором проєкту ARTEFACT, та створять на їх основі власну композицію до тематичного альбому.
Серед характерних звуків Зони: тріскіт дозиметра, скрип Колеса огляду, шум Рудого лісу, відлуння, гуркіт течії.

Запрошення лідера білоруських гуртів BRUTTO та “Ляпис-98” – Сергія Міхалка та україно-американського музиканта – Олександра Чемерова до проєкту про Чорнобиль показує, що радіаційні хмари та людські жертви аварії не мають кордонів. У 1986 році від Чорнобилю постраждала вся Європа, але особливих жертв зазнала саме Україна та Білорусь. Близько 8,5 мільйонів людей отримали значні дози опромінення в перші дні після аварії. Такі непрості, спільні години лиха та складна історія об’єднали нас, тому цей проєкт є важливим на міжнародному і всесвітньому рівні, — коментує творчий куратор проєкту Валерій Коршунов.

Читай также: Дыши вместе с Максом Барских: певец анонсировал масштабное шоу под открытым небом

Раніше у лайнапі альбому “Звуки Чорнобиля” анонсували кращого бітбоксера світу та хедлайнера Atlas Weekend – Dub FX, номінанта на Ґреммі французького продюсера – Крістофа Етьє та українську співачку Стасік (Анастасія Шевченко). Разом у проєкті візьмуть участь 10 українських та міжнародних музикантів, а молоді та відомі режисери країни створять відеокліпи до їх композицій.

Проєкт реалізується компанією Лавіна Концерт за підтримки Українського Культурного Фонду та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національного Музею Чорнобиля, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проєкту ARTEFACT.