UA
RU

Я людина з великим серцем

Редагувати переклад

 

Поети та філософи наділяють серце здатністю кохати, надихати людей на благородні вчинки та добрі справи. Це унікальний орган, який почасти вважають головним в організмі людини. На жаль, як підтверджує медична статистика, саме він найчастіше страждає від серйозних патологій.

Медична лабораторія «Сінево» разом із благодійним фондом «Твоя опора» розпочали всеукраїнський доброчинний проєкт. Ця ініціатива закликає українців потурбуватися про власне серце і тим самим допомогти врятувати дитячі життя. Адже частину коштів, отриманих за проведення аналізів для діагностики серця та судин, «Сінево» перераховує на порятунок діток із вродженими вадами серця.

Відомі українці також долучилися до проєкту та діляться своїми історіями про те, як вони долали недуги серця та турбуються про власне здоров’я.

Я людина з великим серцем-Фото 1

HAIR & MAKE-UP: HAZE

Лідія Таран, телеведуча

Як журналіст, одного разу я знімала операцію на дитячому серці. Її робили дівчинці, якій не виповнилося й рочку. Ми з оператором провели кілька годин в операційній з кардіохірургом, потім спілкувались з мамами крихіток, які лежать у реанімаційному відділенні для малюків. Я бачила їхні переживання і надію в очах. Усі ці діти чекали на операції, які врятують їхнє життя. Ми також знімали історії вже дорослих людей, яким у ранньому дитинстві вчасно прооперували серце. Тому переконана, якщо є можливість допомогти й зробити так, щоб діти вижили та жили далі повноцінно, треба допомагати. На мою думку, це велика перемога життя!

Моїй родині теж довелося зіткнутися з хворобами серця, коли у мами з’явилися проблеми із судинами. У людей з віком подібні захворювання не рідкість. І тут важливо вчасно обстежитись і пройти курс лікування. Не запускати проблему. У своєму житті я керуюся правилом: краще упередити проблему, ніж потім її вирішувати. Повний чек-ап організму щороку та обов’язкова консультація у кардіолога – це «маст» для мене. І намагаюся до цього привчити свою доньку, доносити до родичів і людей, які мені небайдужі. Ставлячись відповідально до свого здоров’я, ми проявляємо любов до тих, хто нас оточує.

Я людина з великим серцем-Фото 2

Тарас Стадницький, актор

В дитинстві у мене випадково виявили вроджену ваду серця. Її помітили під час чергового шкільного медогляду, хоча раніше вона не давала про себе знати.

Відтоді я не повертався до цього питання, аж поки кілька років тому у моїх донечок не виникла підозра на пневмонію. Ми поїхали на обстеження, де лікарка запропонувала послухати і мене.

«За донечок можете не турбуватися, з ними все гаразд. А от у вас незрозумілий шум серця, і варто зробити чек-ап. Чудові у вас доньки. Буде дуже жаль, якщо їм доведеться рости без тата…».

На обстеженні кардіолог підтвердив дисбаланс клапана серця. І вже за півроку мене прооперували. Сама процедура була відносно безболісною. За кілька днів я став на ноги, а вже за місяць виступав на сцені. (Усміхається.)

Я народився і виріс в селі. І знаю, що там доволі специфічне ставлення до здоров’я: людина звертається до лікаря лише тоді, коли вже не може ходити. Тож я хочу для інших стати голосом тієї лікарки, яка переконала мене зробити чек-ап. Щоб люди з вродженими вадами серця або підозрою на них не зволікали і своєчасно зверталися по консультацію та допомогу. Бо хворобу легше попередити, виявивши на ранній стадії, ніж потім лікувати. Чим раніше виявити проблему – тим більше шансів, що все можна поправити меншими зусиллями. На власному досвіді я переконався, що сучасна українська медицина, зокрема кардіохірургія, перебуває на високому рівні.

Тож треба зважитися, подолати свій страх чи лінощі і взятися за себе. Це єдиний шлях бути здоровим. І вірний прояв любові до близьких.

Я людина з великим серцем-Фото 3

Дядя Жора, шоумен

Сердечко – це мотор організму, і від нього все йде. Перевірено на собі – як працює серце, так і весь організм. (Усміхається.) Із серцевими проблемами свого часу стикнулися і я, і моя дружина Наталка.

У мене була аритмія. У кожного вона виникає з різних причин – генетика, незбалансоване харчування, зайва вага чи шкідливі звички, нерви, перевтома чи інше.

Я людина з великим серцем-Фото 4

HAIR & MAKE-UP: HAZE

У мене, наприклад, була застаріла травма. Після кількох консультацій із лікарями переді мною постав вибір: або довго ковтати пігулки, або оперуватись. Я обрав хірургію. Операція виявилася нескладною. Вже наступного дня я пішов додому з «новим» серцем, так би мовити, оновив прошивку. (Усміхається.)

У дружини ж після перших пологів діагностували вроджену ваду серця. Тоді Наталка не надала цьому значення. Але через деякий час її стан почав погіршуватися, і термінова операція стала неминучою.

Я людина з великим серцем-Фото 5

Наталя Мичковська HAIR & MAKE-UP: HAZE

Лікарі не хотіли братися за таке ризикове втручання, оскільки подібні операції прийнято робити ще в дитинстві. Але у неї була чітка позиція – оперуватись. І ми знайшли лікаря, який погодився. Операція тривала вісім годин, Наталка мужньо перенесла її, а спортивний спосіб життя, якого вона суворо дотримується, дозволив відносно швидко повернутися у форму.

Я всім раджу перевіряти стан свого організму й чинити так щороку. Проблеми із серцем зустрічаються доволі часто, зокрема, і в дітей. І про них можна не здогадуватися, доки не «стукне». І з досвіду моєї коханої людини розумію, наскільки важливою є своєчасна допомога.

Недарма перший тост завжди звучить «за здоров’я». За ним треба слідкувати. Аби свого часу підняти келих «за здоров’я» дітей ваших дітей. А може, навіть і онуків! (Усміхається.)

Читай также: Встигнути все: 5 справ, які треба зробити до кінця літа 

Я людина з великим серцем-Фото 6

HAIR & MAKE-UP: HAZE 

Марічка Падалко, телеведуча

Я почала активно бігати доволі пізно – у 38 років. І в 41 уже пробігла свій перший марафон – 42 кілометри. Перед кожним стартом я перевіряла серце, навіть коли це перестало бути обов’язковим для участі у забігах, а кожен учасник почав брати відповідальність на себе за свій стан здоров’я.

Для мене це ніколи не означало безвідповідальність, а, навпаки, підвищену увагу до свого здоров’я, особливо після перенесеного ковіду. Ще більше мене турбує серце мого 14-річного сина, який професійно займається футболом і теж перехворів на ковід. Це для нас стало приводом не лише здати всі аналізи, а й пройти ретельну перевірку в Інституті серця.

Наскільки важливо дбати про своє серце, на жаль, люди часто замислюються лише через трагічні події – як нещодавня смерть 23-річного учасника на Львівському напівмарафоні чи зупинка серця у данського футболіста під час матчу Євро-2020 .

«Серце ні на що не зважає, свою волю має» – одне з моїх найулюбленіших прислів’їв. Саме так я приймаю багато рішень у житті – саме поклик серця перемагає холодний розум. І я дуже вдячна своєму серцю за кожен мій вибір.

Я завжди із задоволенням підтримую корисні благодійні ініціативи, але ця особливо сподобалася ще й тим, що, окрім допомоги іншим, має просвітницьку мету – заохочувати людей дбати про своє здоров’я. Мені здається, що зараз багато людей різного віку дуже активні й прагнуть до нових відчуттів, зокрема, пов’язаних із фізичною активністю. Але обізнаність щодо медичного супроводу підкорення нових вершин у житті залишається на низькому рівні. І над цим нам ще варто працювати.

Я людина з великим серцем-Фото 7

Ольга Сумська, актриса

Коли моїй мамі було вже за 70, у неї почалися проблеми з серцем. Де воно взялося – невідомо. Діагноз лікарів: кальциноз клапана серця. Ми боялися робити операцію, хоча лікарі наполягали. І, зрештою, ми погодилися. Операція тривала понад вісім годин. Я хвилювалася, плакала, молилася, але мама перенесла її мужньо. Вона харизматична, стійка та по-жіночому дуже сильна. Прокинувшись після операції, мама, не повірите, почала співати українські пісні. (Усміхається.)

Я сама регулярно перевіряю своє здоров’я. Бо зі свого досвіду знаю, що серце не залізне, якою б сильною людина не була. У моєму житті був страшний період, коли за короткий час трапилося багато драматичних подій: я втратила тата, того ж року мене було звільнено з театру та розірвано угоду з каналом. Навалилося багато негативу, і, як наслідок, почалася аритмія. Лише за деякий час завдяки діагностиці та лікуванню я відновила сили.

Це було непросто, та я думала про родину, про те, що потрібна їм.

Тому щоразу згадую про них, коли хочу відкласти плановий чек-ап через щільний робочий графік.

 

Щороку в Україні народжується понад три тисячі дітей із вадами серця. Без наданої хірургічної допомоги лише 9% із них виживають. Але завдяки своєчасним хірургічним операціям продовжують життя 99,9%, а його якість така, як у здорових людей.

Лабораторія «Сінево» і фонд «Твоя опора» розпочали спільну акцію. З 1 червня з кожного зданого пакета аналізів № 4.5 «Ліпопротеїди фракційно» лабораторія «Сінево» перераховує 10 гривень до благодійного фонду «Твоя опора». Зібрані кошти спрямують на закупівлю препаратів для проведення операцій на серці дітям із вродженими вадами серця. Оперуватиме Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова.

 

Я людина з великим серцем-Фото 8

 

Статьи по теме