Щось цікаве: Довженко-Центр відкриває «Музей Кіно»

Проект ВУФКУ.LOST & FOUND - мультимедійна виставка про українську кінореволюцію 1920-х.
Щось цікаве: Довженко-Центр відкриває «Музей Кіно»-Фото 1

12 вересня — День українського кіно, а також 25-річчя Довженко-Центру, тому планується відкриття довгоочікуваного Музею кіно. Прем’єрна виставка “ВУФКУ. Lost & Found” та паралельна програма розкриють історію міжнародного успіху Всеукраїнського фотокіноуправління — державної організації, яка у 1920-ті роки сформувала успішну українську кіноіндустрію.

Читайте также: ГЛАВНЫЕ СОБЫТИЯ АВГУСТА: КОНЦЕРТЫ, ФЕСТИВАЛИ И ПОЭТИЧНЫЕ ЧТЕНИЯ

Мультимедійна експозиція у відновлених приміщеннях Довженко-Центру площею 1500 кв.м представить експонати з провідних українських музеїв та небачені скарби з колекції Довженко-Центру. Рідкісні кадри фільмів, кінохронік та анімації, унікальні архівні документи та фото, що перенесуть глядача в атмосферу буремних 1920-х. Історія українського кіноавангарду має безліч прогалин: багато творів є незворотньо втраченими, а дещо збереглося лише частково.

Щось цікаве: Довженко-Центр відкриває «Музей Кіно»-Фото 2

Щоби доповнити уявлення про феномен ВУФКУ, куратори виставки запропонували сучасним митцям переосмислити втрачені шедеври. Проект поєднав тогочасну та сучасну літературу, музику, дизайн та візуальні мистецтва. До створення експозиції долучилися відомі сучасні автор(к)и: Алла Загайкевич, Георгій Потопальський, Олександр Бурлака, Анатолій Бєлов, група Sensorama та інші.

Проект ВУФКУ. Lost & Found — це історія про революційний вибух в українському кіно, один із найуспішніших модернізаційних проектів нашої культури, який було знищено й забуто майже на століття.

Виставка є результатом масштабного дослідження команди Довженко-Центру, що розпочалось 2012 року публічними показами українського німого кіно з сучасними саундтреками.

Щось цікаве: Довженко-Центр відкриває «Музей Кіно»-Фото 3

Відтоді в культурний обіг повернуто десятки фільмів, віднайдених в Україні та за кордоном. У травні цього року вийшов друком однойменний каталог, який здобув спеціальну відзнаку конкурсу дизайну Книжкового Арсеналу та увійшов в колекцію найкрасивіших книг світу міжнародного фонду “Мистецтво книги”.

Проект реалізовано за підтримки УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ.

Відкриття:

12 вересня о 19:00. Вхід вільний

Виставка працюватиме до 22:00.

1 і 5 поверхи Довженко-Центру

20:00 Кіноперформанс “Нариси радянського міста”(1929) з новим саундтреком наживо гурту DZ`OB (Вхід за квитками).

Статьи по теме