Small Talk: Ірена Карпа, українська письменниця, співачка та журналістка

Цієї восени MEGOGO представив перший художній аудіосеріал «Вісім» від письменниці Ірени Карпи. Це детективні історії про людей та їхні фатальні помилки, злочини, загадкові зникнення і несподівані зустрічі. Редакція Marie Claire розпитала Ірену Карпу, українську письменницю, співачку та журналістку про проєкт.

Small Talk: Ірена Карпа, українська письменниця, співачка та журналістка-Фото 1

Ірена, якщо не помиляюся, Ви почали роботу над історіями, не знаючи, що з цього вийде аудіосеріал. На якому етапі розпочалася співпраця з MEGOGO, і як змінилася робота з цього моменту?

Так, я взагалі спершу писала просто оповідання. Інколи є в автора така штука — ти щось пишеш, це точно не роман, але якось цю історію хочеться закінчити. Одна з’явилася, потім інша. Відтак це все закрутилося — замахнулися на аудіо-історію. Спершу думали, що буде звичайна аудіокнига, яку я начитаю, як авторка, сама. Такі собі моторошні казки на ніч. Але Катерині Котвіцькій та Юлії Білоус з MEGOGO прийшла блискуча ідея:  це можна зробити значно цікавіше, можна залучити акторів, додати драматургії, додати всілякий звучків, і буде щось куди більш повноцінне. Коли почула перший епізод — “Попутницю” з її іспанськими діалогами й музикою — в мене просто вау-ефект трапився. Думаю, що в слухачів, які так само думають, що будуть слухати звичайну аудіокнижку, станеться те саме. 

Люди люблять повторювати «краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Чи згодні Ви з цим? Чи є, на Ваш погляд, складності сприйняття радіоп’єси в порівнянні з кіно?


Думаю, ми зараз всі надто сильно завантажені візуалом. Особисто я обожнюю слухати подкасти чи аудіокниги, коли, наприклад, їду за кермом вночі у далеку дорогу. Радіоп’єса в тому сенсі пішла далі — це як фільм, картинку якого мусить домальовувати твоя уява.

Small Talk: Ірена Карпа, українська письменниця, співачка та журналістка-Фото 2

Фото: Олександр Рибка

Ірена, що саме Вас надихало під час написання цих містичних детективних історій?

Карантин. Видно, моя злість, туга і відчуття глухого кута виливалася в моїх мало симпатичних персонажів. Ну, зрештою, хай краще вони когось вбивають у фікшені, ніж я насправді, так? (Сміється)

Читайте також: Новая рубрика: Moodboard Ирины Джус

Що Вам найбільше запам’яталося з процесу створення цього сценарію?

Запам’яталось мені те, що я одною рукою пекла пироги і хитромудрі меренги, і тістечка, і павлови, а іншою — писала про малосимпатичних персонажів, що законсервовують своїх жертв у банки як тушонку. Це було смішно. Ну і потім, звичайно, мені дуже подобалось працювати з режисерською подачею, та підбором режисеркою Анастасії Гетьман акторів, голосів, звуків. Це так захоплює, коли твій твір оживає. 


Авторка: Дарина Кибець

Фото: Юлія Вебер

Статьи по теме
x