Small Talk: художниця Поліна Щербина про виставку ABOUT US (UA)
Арт-виставка ABOUT US (UA) триває у київській галереї SWAP на Подолі. У ній беруть участь 12 талановитих українських митців, серед них — художниця Поліна Щербина. У своїй мистецькій практиці мисткиня працює з усвідомленням тілесності через антианатомію, вона бачить тілесність у природі розкриває її крізь форму дерева, та розглядає фігуру людини в колі атропологічних проблем. Про натхнення, межі творчості та маленькі культурні відкриття вона розповіла в Small Talk.
Які теми вам сьогодні цікаво досліджувати в мистецтві, а які більше ні?
Упродовж всього мого мистецького шляху мої роботи так чи інакше пов’язані з тілесністю та використанням антианатомії, поняття красивого та потворного, що розчиняються один в одному. З весни 2022-го я досліджую тілесність у природі та розкриваю її через форму дерева, рефлексуючи на війну і постать людини у колі антропологічних питань та темної екології.
Образи, які я створюю на дерев’яних дошках та неґрунтованому лляному полотні я трактую як подвійний погляд на світ Антропоцену. З одного боку, вони сповнені жаху і безсилля перед темною стороною людства, але, в той самий час, вони наповнені вірою у майбутнє.
Які цілі ви сьогодні переслідуєте, як митець? Як людина?
Я не відділяю людину і митця у собі. Мене турбує питання як знайти баланс між жахом і болем нашої спільної трагедії та вірою у майбутнє, щоб зрозуміти як жити з цим, як мислити відповідно цьому часу. Продовжувати свою роботу зараз — означає для мене вірити, що світ витримає, створювати власний відбиток в історії, це мій особистий спосіб надії.
Що в мистецькому просторі за останні півроку стало для вас відкриттям і ви хотіли б цим поділитися з іншими?
На жаль, для мене зараз жоден вислів у сучасному мистецтві не може звучати голосніше жахів від війни. Можливо, наразі я не готова до цілковитого сприйняття, але не можу назвати сьогодні жодного мистецького явищеа, яке б настільки відповідало контексту та стало відкриттям, особисто для мене.
Я уважно споглядаю за тим, що відбувається у мистецтві. Безумовно, дещо подобається більше, дещо менше. В будь-якому випадку, я поважаю всіх, хто продовжує працювати я впевнена це вплине на появу майбутніх відкриттів.
Читайте також: SMALL TALK: ПАВЛО МАКОВ, ХУДОЖНИК ПРО ІНСТАЛЯЦІЄЮ «ФОНТАН ВИСНАЖЕННЯ. ВИСОКА ВОДА»