UA
RU

Small Talk: Нікіта Кадан, художник

Редагувати переклад
Триває експозиція «Камінь б'є камінь» Нікіти Кадана в PinchukArtCentre. Це перша велика персональна виставка художника в Україні. Вона демонструє як новостворені, так і існуючі роботи, які є рефлексією на теми української історії, політичного насильства, національного історичного спадку, авангарду та радянської утопії. Нікіта відповів на запитання рубрики Marie Claire. 

Нікіта Кадан

Чому люди мають відвідати вашу персональну виставку?

Люди не повинні. Якщо хочуть, нехай приходять.

Негласно вважається, що кожен митець прагне змінити світ на краще. Які цілі ставили перед собою ви, починаючи роботу над виставкою?

Я зайнятий проясненням світу. Що ж до зміни на краще – це поняття спірне, у кожного своє уявлення про нього. Моє – вірогідно є екзотичним для більшості, тож я не ставив перед собою таких цілей.

Які завдання ви ставите перед собою як художник?

Дослідження способів розповідати про минуле. Велика кількість способів обумовлена інтересами влади. Моє завдання – розкрити ці обумовленості. Показати механізми розповідей про минуле та те, як ці механізми залежать від політичних інтересів.

Яку подію в історії України ви хотіли б змінити?

Вважаю неприпустимим потурати ультраправим публічним організаціям, які міцно закріпилися в українській політиці. Відкрито виступаю за ліквідацію Нацкорпусу. Єдине, на що можна впливати, – це сьогодення. Я не фантазую про машину часу.

Яким джерелам історії України ви довіряєте, користуєтеся?

Найчастіше користуюся об’єктами, щодо яких точиться полеміка. Використовую фотографії, наприклад, подій 1941-го року у Львові, єврейських погромів. Також користуюся художніми об’єктами, через які знаходжу ключі до політичних подій.

З яких джерел дізнаєтеся новини?

Із різних. Брешуть всі. Тому дивлюся новини різних спрямувань. З часом правда розкривається сама собою.

Пинчук Арт Центр

Пінчук Арт Центр

Pinchuk Art centre

Nikita Kadan

Текст: Дарина Кибець

Автор фото: Олександр Пілюгін, Максим Білоусов, надані PinchukArtCentre

Читайте також: НОВИЙ ТИЖДЕНЬ: ПОДІЇ 15-19 БЕРЕЗНЯ

Статьи по теме