Закрити
UA
Ольга Навроцька
Життя

Small Talk: Ольга Навроцька про свою першу книгу

Поділись:

Українська режисерка кліпів і дизайнерка Ольга Навроцька нещодавно презентувала  свою першу книгу “Жизнь после смерти Маши обыкновенной”, що побачила світ у видавництві IPIO. Ми розпитали в Ольги про новий досвід – письменницький та про книги.

Ольга Навроцкая

Чому вашу книгу необхідно прочитати?

Мою книгу необхідно прочитати тому що за коментарями читачів – вона цікава і незвичайна. З її допомогою я намагаюсь міркувати над дуже складними речами у легкому та зрозумілому форматі. Вона змушує замислитися, але і посміхнутися. Звичайна дівчина у вирі проблем всесвіту. Ще там є кохання. Кохання до чоловіка, до дітей, до людей і життя.  І є неочікувані сюжетні повороти та персонажі.

На різні книги покладають різні місії (виховну, розважальну тощо), яка місія вашої книги?

Місія моєї книги  розважити, але не поверхнево, а так, щоб читач подумав разом зі мною. Надати йому змогу відключитися від повсякдення і помандрувати новими світами. І подивитися своє кіно, бо «немає кращого кінозалу, ніж наш мозок, і ти розумієш це коли читаєш цікаву книгу» (с) Рідлі Скот.

Ернест Гемінгвей жартував, що авторові заважають працювати: випивка, жінки, гроші та честолюбство. Що зважало вам в процесі роботи над книгою, бо працювали ви досить довго над нею?

Насправді не так і довго. Першу і основну ії версію я написала за два тижня. Це був самий яскравий період мого життя коли я почала писати. За цим періодом прийшли нові плани  і тоді я письменником не стала. Пройшло багато років  ніж я її доповнила і доробила, та наважилась видати. Але 70 процентів я написала за два тижня практично не зупинячись.  І в мене не було плану, я йшла за уявою. То було справжнє натхнення.

книга Ольги Навроцкой

Що нового ви дізналися про себе в процесі роботи над книгою?

Те що я справді можу і люблю писати. І ще те, що бувають моменти коли ти не розумієш звідки беруться ці ідеї, і тобі здається що хтось тобі це диктує. І це дуже хвилююче. Головне довіряти цьому процесу.

У Курта Воннегута в одному творі два солдати, сидячі в окопі розмірковують про книги. Один говорить до іншого “Хочеш дізнатися про життя все – прочитай “Братів Карамазових”. Як би ви могли підтримати цю розмову?

Я б порадила почитати Біблію чи Магабгарату. Але також я б сказала, що кожна велика книга чи скажемо велика історія дає тобі знання. Для розуму чи для душі. И це може бути будь який жанр чи будь яка тема. 

Фото надала Ольга Навроцька

Читайте також: НОВИЙ ТИЖДЕНЬ: ONLINE-ПОДІЇ 5-9 КВІТНЯ