Цього року #viennacontemporary, міжнародна мистецька виставка, запускає Crypto Art Drop на підтримку української мистецької спільноти у форматі NFT-дропу. NFT будуть випущені наприкінці серпня, а аукціон відбудеться на objkt.com протягом виставки 9–11 вересня 2022 року. Ольга Столярчук, координаторка проєкту розповіла більше про нього.
Розкажіть про NFT–складову проєкту.
У рамках головного фокусу цього річної виставки та ініціативи STATEMENT UKRAINE у проекті буде представлено щонайменше вісім мистецьких творів, створених відомими сучасними українськими митцями у співпраці з сучасними криптозірками, які відібрали арт-директор viennacontemporary Борис Ондрейчка, директор з розвитку viennacontemporary Яна Барінова, засновник фонду Museum of Crypto Arts, Бенуа Куті та провідний український криптохудожник Юра Мирон.
Митці Енджі Тейлор, Анна Кострицька, Бард Іонсон, Дмитро Федоренко, Гала Мірісса, Гері Картлідж, Ілан Катін, Юлія Бєляєва, Катерина Заволока, Макс Кільдеров, Oficinas TK, Олексій Іванюк, Влада Ралко, Олексій Сай, Shortcut, Sparrow є нашими парами в проєкті.
Проєкт буде побудовано на на блокчейн-платформі Tezos та за підтримки Museum of Crypto Arts і 0x4rt. Основна частина первинних доходів від продажу буде передана безпосередньо одній із благодійних організацій в Україні.
Основними цілями нашого проекту є підтримка України та висвітлення реальності, яку Україна та українці досі відчувають на собі, через мистецтво, а також надання сталої допомоги українським митцям через колаборацію з міжнародними криптозірками та допомоги в дослідженні нових можливостей та платформ.
Дайте оцінку розвитку NFT–царини в Україні?
Чотири роки тому невелика група художників почала використовувати незамінні токени, щоб сертифікувати свої цифрові твори мистецтва та зробити їх унікальними та доступними для продажу в Інтернеті. Це був початок революції, і вона все ще розгортається, оскільки багато хто не знає про переваги NFT. Ця сфера розвивається і в Україні, в нас багато талановитих та яскравих артистів та багато спільнот, які виходять за межі України, в цьому і є сильна сторона crypto, що не має кордонів. Серед митців, з якими і ми працюємо – це Юрій Мірон.
За ким з українських авторів ви спостерігаєте з цікавістю?
На початку проєкту ми мали перелік з більше ніж 50 митців, яких ми хотіли спробувати залучити в наш проєкт, з яких ми обрали 16 митців. Звичайно ми спостерігали за великою кількість митців, ініціатив на підтримку Україну та особливо за міжнародними крипто спільнотами, що підтримують України.
Анна Кострицька, Юлія Беляєва, Олексій Сай мали певний досвід раніше і думаю не будуть зупинятися і далі. Надзвичайно цікаво спостерігати за їх перемогами нових просторів. А зараз особливої уваги ми зосередили на “наших” митцях і зокрема на шлях розвитку артистів після початку нашого проєкту з червня 2022 і сподіваємося більше митців знайдуть себе в новому просторі.
Як ви гадаєте яка місія покладається на мистецтво під час війни? Що ви шукаєте сьогодні в мистецтві
Мистецтво завжди відігравало і відіграватиме значну роль у суспільстві та у формуванні наративів. Світ має дізнатися про реальну картину і мистецтво має голос. Мистецтво може говорити без кордонів та має універсальну мову. Мистецтво лікує, мистецтво дає емоції, роздуми і дає можливість висловити свій досвід під час війни.
Який антивоєнний витвір мистецтва ви вважаєте шедевром?
Ми віримо у наших українських учасників та їх відтворення емоцій під час війни. Всі вони герої та тримають свій фронт. Дуже багато робіт Анни Кострицької, Дмитро Федоренка, Юлії Бєляєвої, Катерини Заволоки, Макса Кільдерова, Олексія Іванюка, Влади Ралко та Олексій Сай розказують про Україну та війну, вони публікуються в міжнародних медіа й ресурсах, а також мають українську тематику. Тепер будемо спостерігати, як вони увійдуть у крипто простір і який вплив матимуть. Про них точно будуть говорити, про них вже пишуть, сподіваюсь їх мистецтво будуть і купувати.
Чому варто відвідати цей проєкт?
Проєкт відбуватимется онлайн на платформі objkt.com та буде освічено в наших соціальних мережах, особливо Twitter @vc_artfair.
Нашими основними цілями проекту також є поєднання цифрового і фізичного світів, з’єднати митців зі Сходу та Заходу та зібрати кошти на благодійність для України. При цьому ми дійсно віримо в унікальність робіт, що будуть створені нашими митцями, кожен з них має свій стиль, репутацію, бачення та своїх поціновувачів, а тепер ми станемо свідками створення чогось угнікального, що буде на перетині культур та форматів.
Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТЬ: ЄВГЕН ГОРДЄЄВ, ФРОНТМЕН KURS VALÜT