Роман Григорів та Ілля Разумейко – українські композитори, засновники лабораторії сучасної опери Opera aperta та фестивалю сучасного мистецтва PORTO FRANKO, автори знакових опер (“IYOV”, “GAZ”, “Chornobyldrof”), які представляли Україну на масштабних європейських та американських фестивалях.
Чому варто відвідати Opera Lingua?
Відкриття нової концертної локації: історичного залу бібліотеки Вернадського. Участь найкращого українського оркестру: Київської камерати. Унікальний каст – семеро актрис-співачок, можливості яких охоплюють всі вокальні техніки та світи: від горлового співу до класичного та народного.
З опису зрозуміло , що ми маємо справу з незвичайним перформансом. Як до нього можна підготуватися, аби зрозуміти культурні коди, які в неї закладено? (Що почитати, послухати, подивитися)
В описі-лібрето ми даємо кілька ключів, по яким варто почати знайомство зі світом опери: з літературних джерел це твори Борхеса, Гессе та Гейзінги, з музичних – музика епохи бароко та романтизму, з театральних – тексти Антонена Арто.
Читай также: Анджелина Джоли вновь вышла на красную дорожку вместе с дочерями
Яка основна мета? (Чому чи цим займаєтесь та яка кінцева мета?)
Мета – пошук нового музичного театру, що вільний від кліше класичних театральних та оперних постановок. Винахід нової мови якою можна створювати на театральній сцені світи, що пов’язують далеке минуле із сьогоденням та уявним майбутнім.
За ким з сучасних митців спостерігаєте ви? Чому?
Із сучасної опери – за норвежцем Трондом Райнхольд Стеном, із музики – за австрійським композитором концептуалістом Петером Аблінгером та іншими їх европейськими колегами. Це люди які створюють живу історію сучасної музики та опери.
Фотограф: Анастасія Телікова