UA
RU

Small Talk: Віталій Ажнов, актор, виконавець ролі Казимира Малевича у фільмі «Малевич»

Віталій Ажнов, актор театру і кіно, виконавець ролі Казимира Малевича у фільмі «Малевич» про роботу над перевтіленням в митця та власним ставленням до його творчості. Знаково, що говоримо ми саме в день народження видатного художника.

Small Talk: Віталій Ажнов, актор, виконавець ролі Казимира Малевича у фільмі «Малевич»-Фото 1

Що вам допомогло перевтілитись в Малевича? Як готувались до зйомок?

Досі невпевнений чи таки вдалось мені перевтілитись. Але допомагали мені режисерка Дар‘я Онищенко і креативна продюсерка Тетяна Філевська. Також команда художників по гриму і костюму. Я вивчав творчість і біографію Малевича — чіплявся за найменші деталі. Читав його записи та вірші. 

Чи є те, що вас поєднує з Малевичем? А які його цінності ви не розділяєте?

Напевно, нас поєднує потяг до справжнього мистецтва, до чогось нового. Сила волі й духу. Незалежність і, певною мірою, неординарність та екстравагантність. Але це все ми знаємо з точки зору минулого, тому невідомо точно, як було насправді. 

Який факт з біографії Малевича вразив вас найбільше?

Складно виокремити якийсь конкретний факт. Мене вражає взагалі величина цієї особистості. Але мене дивував той факт, що він намалював лише один портрет своєї першої дружини, Софії, яку дуже любив. 

Small Talk: Віталій Ажнов, актор, виконавець ролі Казимира Малевича у фільмі «Малевич»-Фото 2

Вас «поза очі» називають сучасним секс-символом українського кіно і театр? Ви самі як з цим почуваєтесь? Відчуваєте відповідальність, або вас це дивує, можливо?

Мене це не дивує, я ніяковію і вперше про це чую, але хай буде. (Посміхається.)

Заглибившись у постать митця, знаючи його з різних боків, що б ви побажали Малевичу на день народження, якби зустріли його?

Я б йому подякував!

Грати вигаданих персонажів, чи реально існуючих людей — що вам цікавіше?

Вигаданих персонажів легше вигадати, тобто придумати і створити, бо на тобі не лежить відповідальність. Вигаданого персонажа ніхто ніколи не бачив. А от реально існуючих це доволі таки непросто, але й водночас цікаво — у тебе вже є деякий бекграунд.

Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТЬ: ВІТАЛІЙ АЖНОВ, АКТОР  

Статьи по теме