UA
RU

Small Talk: Яна Барінова про арт проєкт Statement Ukraine

Редагувати переклад
STATEMENT UKRAINE є цьогорічним контент-фокусом viennacontemporary-2022, міжнародного ярмарку сучасного мистецтва.  Яна Барінова, раніше директорка Департаменту культури КМДА, а наразі спеціалістка з розвитку у viennacontemporary та менеджерка проєктів European Policies and Ukraine у ERSTE Foundation про проєкт та любов сучасного арту.

Яна Барінова

Як виникла ідея проєкту?

Культура та мистецтво відіграють особливу роль, і viennacontemporary 2022, створюючи проєкт Statement Ukraine, вирішує життєво важливі проблеми. Ми намагаємося відповісти на запитання: де ми? Що будемо робити? Яким буде наше майбутнє? Як ми взагалі опинилися в цій жахливій ситуації?

viennacontemporary, як сучасна європейська культурна інституція, артикулює ці питання, бо в жодному разі не може стояти осторонь війни в Україні.

Коли у березні цього року я приєдналася до команди після того, як через війну змушена була евакуювати доньку, ярмарок готувався вже півроку, тому ми вирішили адаптувати програму та створили проєкт Statement Ukraine.

Як проєкт трансформовувся в процесі підготовки?

Ми намагалися створити максимально мультикультурний проєкт: дискусію про культурну євроінтеграцію України до ЄС, виставку українських та міжнародних художників та nft drop — як колаборацію світових криптомитців з українськими митцями.

Панельна дискусія має стратегічну мету, оскільки ми підійматимемо питання культурної євроінтеграції України та необхідних для цього реформ. Виставка пропонує роздуми через мистецтво, де тринадцять українських та міжнародних художників досліджують тему війни. NFT drop — це благодійний захід, за допомогою якого ми спілкуємося зі спільнотою крипто-арту по всьому світу, і зібрані гроші після аукціону будуть передані українській благодійній організації.

NFT

Наша країна багата на талановитих митців, тому я в постійному стані пошуку нових вражень. Особливо зараз, коли є великий запит на українське мистецтво та нові імена у Європі.

Як ви гадаєте яка місія покладається на мистецтво під час війни?

Війна торкнулася життя кожної людини, економіки, культури, політики. Я бачу, що зараз суспільство консолідоване і ми, як ніколи, об’єднані навколо спільної мети. Коли почалася повномаштабна війна, було створено багато нових фондів та ініціатив, щоб допомогти художникам продовжувати творчість. Культурний сектор опікується нашої ідентичностю та спадщиною, які відрізняють нас від інших країн і націй. Тому дуже важливо, щоб митці продовжували творити, а для цього, звичайно, потрібні сприятливі умови. Важко натхненно працювати, коли постійно потрібно бігати до бомбосховища.

Павло Маков

Павло Маков «Дзеркало» 2008—9, серія творів «Сад», галерея NAKED ROOM. Робота бере участь у viennacontemporary-2022.

Читайте також: SMALL TALK: ХУДОЖНИЦЯ АЛЕВТИНА КАХІДЗЕ У ПРОЄКТІ RUSSIAN INVASION TO UKRAINE ПОРІВНЮЄ ЛЮДЕЙ ТА РОСЛИНИ

Статьи по теме