UA
  RU

  SmallTalk: Тетяна Калініченко, арт-директорка і диригентка New Era Orchestra

  Редагувати переклад
  Напередодні спільного концерта першої скрипки Берлінської філармонії Дайшина Кашимото і NewEraOrchestra в Києві, який відбудеться 20 жовтня в Національній філармонії України Тетяна Калініченко відповіла на запитання MarieClaire.

  SmallTalk: Тетяна Калініченко, арт-директорка і диригентка New Era Orchestra-Фото 1

  Чому варто відвідати спільний концерт першої скрипки Берлінської філармонії Дайшина Кашимото і New Era Orchestra?

  У першу чергу, це можливість послухати видатного скрипаля та концертмейстера Берлінської філармонії — одного з найкращих оркестрів світу. Також це нагода отримати яскраві враження від свіжого звучання знаменитих класичних творів. Спільний виступ зіркового скрипаля Дайшина Кашимото та майстрів New Era Orchestra стане незабутньою подією для кожного слухача.

  Чому ви вирішили запросити саме Дайшина Кашимото? Скільки тривали переговори? І які ваші очікуваня від концерту?

  Приїзд зіркового скрипаля Дайшина Кашимото в Україну є логічним продовженням міжнародної стратегії New Era Orchestra. Дайшин особливо цікавий нам ще й тим, що він не лише топовий соліст, але й Перший концертмейстер Berliner Philharmoniker, який вважається найвідомішим і найкращим симфонічним оркестром у світі.

  Враховуючи, що Дайшина Кашимото представляє міжнародне музичне агентство, з яким ми плідно співпрацюємо з 2015 року, ми відразу домовилися про дату концерту у Києві. Але минулий рік змінив плану абсолютно у всіх, тому ми були змушені перенести концерт на жовтень2021року.

  Ми з радістю поділимося нашими враженнями відразу ж після концерту.

  SmallTalk: Тетяна Калініченко, арт-директорка і диригентка New Era Orchestra-Фото 2

  Зазвичай люди неспокушені у класичній музиці «відтягують» з нею знайомство через страх «не зрозуміти» її. З чого варто почати знайомство з класикою?

  Слухати класичну музику! Справа не в тому, що ви в неї закохаєтесь, а в тому, що класична музика відкриє багато незвіданих можливостей вашого інтелекту. Як це не дивно, це дуже корисно! Якщо ви почнете слухати класичну музику, особливо в живому виконанні, в вашому житті почнуть відбуватися позитивні зміни.

  З чого почалася ваша історія диригування?

  Коли я вперше в житті диригувала хором, тоді мені було 17, я відразу відчула, ніби займалася цим раніше. Це було дуже дивне відчуття: ти вже вмієш робити те, чому ще не навчився. Я запам’ятала цю репетицію назавжди, навіть яка погода була у той день. Після цього мій професор сказав, що в мене є «диригентський дриґ».

  На противагу цьому моя перша репетиція з оркестром була абсолютним провалом. І лише через 7 років, коли я була студенткою кафедри оперно-симфонічного диригування Національної музичної академії імені Чайковського, стало зрозуміло, що професія диригента це моє!

  SmallTalk: Тетяна Калініченко, арт-директорка і диригентка New Era Orchestra-Фото 3

  Як формується власний стиль у диригента?

  Стиль диригента формується усе його життя. Я думаю у мене є свій стиль, але я постійно його вдосконалюю. Звісно, є люди, які мене надихають: Річард Тонєтті – лідер Australian Chamber Orchestra, Кирил Петренко – головний диригент Berliner Philharmoniker, Марін Алсоп – головний диригент Балтіморського симфонічного оркестру.

  Читайте також: Small Talk: Жанна Озірна, режисерка

  У програмі концерту у виконанні зіркового соліста й одного з найкращих оркестрів України NewEraOrchestra звучатимуть Друга симфонія та Концерт для скрипки з оркестром Людвіга ван Бетховена.

  Фото надані прес-службою New Era Orchestra

  Статьи по теме