Ми вирішили згадати, які престижні премії можуть здобути автори за свої твори.
Ця премія вручається із 1901 року. Першим її володарем став Рене Франсуа Арман Прюдом. За час існування премії її присуджували 107 разів. 76 нагороджених авторів були прозаїками. Проте серед лауреатів значаться поети, історики та філософи.
Середній вік письменників, які отримали премію, становить 65 років. Наймолодшим володарем Нобелівської премії з літератури став Редьяр Кіплінг (на момент вручення йому було 42 роки). Минулого року Нобелівську премію з літератури було присуджено білоруській письменниці Світлані Олексійович. Щорічно вручення премії відбувається у грудні.
Це найпрестижніша премія США. Вручається з 1917 року за досягнення у галузі літератури, журналістики, музики та театру. Вона заснована згідно із заповітом газетного магната Джозефа Пулітцера. Розмір премії становить $10 тис. Першим лауреатом Пулітцера став американський журналіст Герберг Байярд Своуп за цикл репортажів для The New York World під назвою “Зсередини німецької імперії”.
Премію щорічно вручають навесні у Колумбійському університеті у Нью-Йорку. Основною вважається нагорода «за служіння суспільству». Цього року її отримали журналісти Associated Press за масштабне розслідування у Південно-Східній Азії.
Читайте також: Затишне читання: книги, з якими варто провести вечір
Присуджується у Франції за найкращий роман із 1903 року. Нагорода отримала свою назву на честь французьких письменників-натуралістів братів Гонкур. Вручення Гонкурівської премії традиційно відбувається у паризькому ресторані “Друан”.
На відміну від інших відомих літературних призів розмір цієї премії чисто символічний – 10 євро. Проте після її присудження продаж роману, що переміг, істотно зростає. Вибирають найкращий твір 10 найвідоміших літераторів Франції. Кожен автор може отримати її лише раз у житті. У 2015 році нагороди був удостоєний Мат’яс Енар за роман «Boussole».
Одна з найпрестижніших премій у галузі англійської літератури. Раніше, до 2013 року, вона вручалася лише авторам із певних країн і лише за романи, написані англійською мовою. Зараз на Букерівську премію та на Міжнародну Букерівську премію може претендувати громадянин будь-якої країни. Проте одна умова залишається незмінною – книга має бути написана або перекладена англійською мовою.
Перше вручення Букера відбулося 1969 року. Призовий фонд складає 50 2015 фунтів. Щорічно у процесі відбору лауреата премії бере участь заздалегідь сформоване журі. У серпні, як правило, стає відомим повний список номінантів, а у вересні презентується шорт-лист. Ім’я лауреата оголошується у вересні. XNUMX року Букерівська премія дісталася Джеймсу Марлону за «Коротку історію семи вбивств».