Святослав Вакарчук, Іван Дорн, Джамала та інші знялися в документальному фільмі про українську популярну музику 

Сьогодні відбулася прем’єра останньої серії документального серіалу про українську культуру СПАЛАХ. Темою фінального епізоду стала українська поп-музика. 

Остання серія СПАЛАХ — це музична подорож тим, що ми слухали протягом багатьох років цілою країною. Від Володимира Івасюка і музики на першому фестивалі «Червона Рута» до пісень, що перемагають на «Євробаченні» та збирають стадіони.

Документальний фільм досліджує, завдяки чому українська популярна музика перестала бути примітивною і рушила абсолютно новим маршрутом, експериментуючи з електро, хіп-хопом, хаусом, ню-диско та фольком.

Коли в Україні стався перший музичний бум? Як Володимир Івасюк відродив і популяризував українську пісню? Як програма «Територія А» сформувала музичні смаки українців та звернула увагу України на власних виконавців? І як Іван Дорн суттєво вплинув на нових музикантів та музичну індустрію в цілому? 

Фінал серіалу якнайкраще доносить його головну думку: ми живемо в країні надзвичайно талановитих людей з різних сфер культури, які творять нову українську історію.

Святослав Вакарчук, Іван Дорн, Джамала та інші знялися в документальному фільмі про українську популярну музику -Фото 1

Героями та героїнями серії стали: MONATIK, Святослав Вакарчук, Іван Дорн, Наталя Могилевська, Макс Барських, Аліна Паш, Джамала, Олексій Потапенко, Юрій Нікітін, Юрій Бардаш, Даніела Заюшкіна, Гліб Проців (Vivienne Mort), Віталій Дроздов, Олексій Завгородній, Євген Філатов, Ігор Тарнопольський, Cape Cod та Юлія Юріна.

Святослав Вакарчук, цитата з серії:

«Казати, що за часів Радянського Союзу взагалі не було чогось цікавого і якісного, я б не став. Проблема для України була в тому, що вся ця прогресивна поп-культура відбувалася в Москві. Це було свідомо, щоб на периферії залишалася шароварщина, яка примітивно показуватиме “багатогранність” народів Союзу, а в центрі — дозволили контрольований ковток свіжого повітря»

Ігор Тарнопольський, цитата з серії:

«У цьому був феномен 2000-х. Тільки так можна було розкрутитися, бо організованого бізнесу в ті часи не було. Ті люди, які спочатку для себе винайшли спосіб заробітку на музиці, навчали інших. Наприклад, Потап, — спочатку придумав для себе, а потім поширив свій формат на інших»

Святослав Вакарчук, Іван Дорн, Джамала та інші знялися в документальному фільмі про українську популярну музику -Фото 2

Олексій Завгородній, цитата з серії:

«Тоді ми не заробляли багато. Я пам’ятаю кліп, де я вперше в житті сидів у “Рендж Ровері”, та й то на знімальному майданчику, а після — сідав на маршрутку і метро, і повертався додому»

MONATIK, цитата з серії:

«Серед усіх молодих артистів дуже великий імпульс дав Іван Дорн. 100% це велика його заслуга. І я пам’ятаю той момент, коли я говорю собі, що музика в Україні неймовірна і хочеться бути частиною цього всього»

Макс Барських, цитата з серії:

«Руслана задала дуже класну тенденцію в 2000-х роках. Вона придумала свій неповторний стиль, взяла український фольклор і поклала на сучасний біт, придумала ці незвичайні образи й транслювала це на весь світ. Це було дуже цікаво»

Іван Дорн, цитата з серії:

«Я зрозумів, що треба далі нести цю всю філософію свободи й незалежності від продюсерів, від формату… І моя філософія полягає у тому, що ті, хто хочуть бути почутими і бути артистами, не мають хвилюватися стосовно відсутності продюсера»

Святослав Вакарчук, Іван Дорн, Джамала та інші знялися в документальному фільмі про українську популярну музику -Фото 3

«СПАЛАХ» — документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь від медіа СЛУХ. Кожна серія розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики і кліпмейкінгу до кіно, комедії, стрит-арту та локальних брендів одягу.

Читай также: ELECTROLETO: Відкриття літнього сезону на “Куражі”

Для серіалу було знято понад 100 інтерв’ю, а його героями і героїнями стали Святослав Вакарчук, Дмитро Монатік, Юрій Бардаш, Роман Вінтонів (Майкл Щур), Ната Жижченко, «ДахаБраха», Влад Яма, Євген Клопотенко, Антоніо Лукіч, Олексій Потапенко, Іван Дорн, Андрій Данилко, Гео Лерос, Алан Бадоєв, Vivienne Mort, ресторатори Дмитро Борисов, Міша Кацурін, засновники CLOSER, Veselka, «Культура Звуку», «Планета кіно», Ukrainian Fashion Week, KSENIA SCHNAIDER і багато інших представників української культури.

Святослав Вакарчук, Іван Дорн, Джамала та інші знялися в документальному фільмі про українську популярну музику -Фото 4

Автори серіалу зазначають, що українці не звикли помічати наших творців або їхні роботи, поки їх не визнає світова індустрія. Але популярність за кордоном не є знаком якості або культурної значущості. Тому документальний серіал з 10 епізодів має на меті створити єдину історію про самодостатнью і стильну українську культуру.

Документальний серіал «СПАЛАХ» створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

PR-підтримка проєкту:

Наталія Новохатня

+380 93 937 7777

Христина Гульовата

+38 099 516 7568

Понравилась статья? Оцените:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...
Статьи по теме