UA
RU

ТНМК про сингл «Контакт», інопланетних жінок та вертикальні концерти

Редагувати переклад
Українский гурт розповів, як на них вплинув карантин, як знімати кліп під час локдауну та як грати концерти, коли публіка сидить на балконах готелю.

— Останні роки ви записували музику на два міста — Київ  та  Харків. Як карантин вплинув на роботу над восьмим альбомом?

— Він нам її значно загальмував, оскільки протягом кількох місяців ми не могли їздити до Харкова, робота над альбомом зупинилась десь на місяці три. Тому зараз спробуємо наздогнати, тільки от тепер в нашій київській студії карантин. Отже, не знаємо… коли він вже закінчиться, але ми якраз в процесі. Багато чого зроблено, але багато чого треба ще зробити.

ТНМК про сингл «Контакт», інопланетних жінок та вертикальні концерти-Фото 1

— Новий сингл «Контакт» це ціла науково-фантастична історія. Як зародилась ідея саме для такого сюжету? Ви надихались фільмом «Аватар»?

Фоззі: Ну, оскільки текст писав я, то можу сміливо сказати, що фільмом «Аватар» я не надихався, тому що фільм мені не сподобався, але там теж фігурують інопланетяни синього кольору. Тільки тут гумор в іншому — зустріли цивілізацію синіх жінок на Венері, а з фільмом «Аватар» це чисто співпадіння. Те, що після того, як ідея з’явилася я вже виписував, як мені хотілося і з себе писав, і нажартувалися вдосталь, тому подивимось, як публіка зреагує на ці жарти.

Читайте також: ALINA PASH: «НЕ ЛЮБЛЮ САМЕ СЛОВО «ФЕМІНІЗМ» ЧИ «ФЕМІНІСТКА» ЛИШЕ ТОМУ, ЩО В НАШ ЧАС ВОНО Є СВОГО РОДУ ЯРЛИКОМ»

— Як проходили зйомки кліпу в умовах карантину?

— Ідеально! Фагот звернувся до Марії Оз і запропонував їй намалювати нам під час карантину кліпчик, і вона надіслала референс. Спочатку я їй запропонував фото в різних шапках, вона обрала конкретну шапку і надіслала список конкретних емоцій, які я маю відіграти на камеру. Я стояв у шапці вдома і то посміхався, то радів і так далі.

«Он то плакал, то смеялся,

То щетинился как ёж —

Он, гад, над нами издевался…

Ну сумасшедший — что возьмёшь!» — Як писав Висоцький.

— Фагот, розкажіть, як це бути першим, хто контактував з інопланетними істотами?

Фагот: Мені здається, що будь-який чоловік, коли починає контактувати з жінками, відчуває, що вони інопланетні створіння. І він відчуває, що на ньому лежить дуже важлива місія: зрозуміти і пробачити. По-іншому не працює. Якщо навіть вони сині і живуть на іншій планеті — це непроста місія, але на то чоловіки і хоробрі, відважні пошукачі скарбів і пригод, щоб відкривати нові планети і знаходити щастя в тому.

— З якими ще українськими режисерами ви б хотіли попрацювати разом?

— Знаєте, їх так багато та ідей багато, тому не знаємо. Мабуть, хотілося б зі всіма спробувати.

ТНМК про сингл «Контакт», інопланетних жінок та вертикальні концерти-Фото 2

Фото: Ігор Фомін

— У липні у вас був концерт на даху столичного ресторану «Bratislava». Ви одні з перших, хто виступив у форматі вертикального концерту. Як це виступати на даху і чи важко встановлювати взаємозв’язок з аудиторією вертикально?

— Зв’язок —  так. Не найкращий був фідбек, його не вистачало, тому що усе-таки була відстань і з деяких балконів їм було далеко. Було важко виконувати ті пісні, в яких у нас частина слів, частину партій виконує публіка. Ми з нею працюємо тут і відставання будо десь в секунду. Ми могли почути їхні відповіді тільки за абсолютної тиші, але експіріенс був яскравим. Гадаю, що ми ніколи не забудемо цей концерт. Хотілося б вже забути проблеми, пов’язані з проведенням саме вертикальних концертів. Хоча хотілося б повернутися вже до повноцінного горизонтального концертного життя.

Читайте також: КУЛЬТУРНИЙ КОД СЕРГІЯ МАРТИНЮКА, ЛІДЕРА ГУРТУ «ФІОЛЕТ»

— Під час карантину, що нового ви для себе відкрили? Чи з’явились у вас нові звички?

Фоззі: Так, з’явилися звичайно. І з фізкультурою пов’язано. От щодня в річці плаваю. Зараз дивлюся на річку і думаю, що сьогодні холодно, але я все одно поплаваю. Багато чого змінилося, багато чого з’явилося. Спробував нове хобі. Почав писати сценарії для серіалів — серіал «Агенти справедливості». Ну, і сидить тут на колінах один з персонажів, який змінив моє життя під час карантину. Тобто я вже і не пам’ятаю, як воно було до карантину.  

ТНМК про сингл «Контакт», інопланетних жінок та вертикальні концерти-Фото 3

Фото: Юрій Грязнов

— Як народжуються ваші хіти? Чи є у вас власні «місця сили»?

Фоззі: «Місця сили» є. Одне це — селище Бучак, Канівського району. Ми там дуже багато років відпочиваємо. Воно просто прекрасне й магічне. Але я зазвичай люблю писати на морі. Накопичую ідеї, а потім під час відпустки встаю зранку, сідаю і пишу. Мені це дуже подобається, оскільки цього року відпустки не було, то ми були аж один день на морі. Грали концерт в Одесі, і я встиг один текст пісні написати. Для мене це дуже важливо, щоб було море, а так, зазвичай, я себе обманюю — кажу собі, що за вікном не Дніпро, а море і пробую писати, але бажано усе-таки робити, як я звик… тобто на морі.

— Нещодавно ви афішували довгоочікуваний концерт в Києві спільно з біг-бендом Денніса Аду. Чого очікувати фанатам від шоу «Jazzy DeLuxe»?

— Це величезний проєкт, який не те що відрізняється від звичайного шоу ТМНК, а й від шоу Jazzy, яке ми час від часу граємо. Це багато людей, десь близько 20 музикантів на сцені, аранжування оригінальне Деніса Аду. Це такий міцний іспит, якого ми, чесно кажучи, дуже боїмося, тому що це дуже важка для виконання програма і нам доведеться дуже багато попрацювати, щоб все пройшло нормально. Це такий експіріенс, який важко з чимось порівняти.

— Ви експериментатори. З яким стилем вам би хотілося попрацювати? Можливо нам варто чекати новий дует?

— Зараз ми пишемо новий альбом, один новий дует буде точно. Хотілося б, щоб їх було як мінімум два. В цьому альбомі ми зіграємо «Jazzy DeLuxe», запишемо альбом і будемо визначатися з наступними пріоритетами. «Step by step» і будемо рухатися далі, тому що, той хто сидить, тому не цікаво.

Статьи по теме