UA
RU

Це не чергова зворушлива історія про війну: вийшов офіційний трейлер драми «Хто ти, Філіпе?»

Редагувати переклад
Фільм польського режисера Міхала Квечинського з’явиться в українських кінотеатрах уже з 29 червня. FILM.UA Distribution представила офіційний український трейлер драми «Хто ти, Філіпе?». 

Це не чергова зворушлива історія про війну: вийшов офіційний трейлер драми «Хто ти, Філіпе?»-Фото 1

Драма «Хто ти, Філіпе?» заснована на романі з автобіографічними мотивами польського письменника єврейського походження Леопольда Тирманда. Як зазначають критики, у польському кіно ще ніхто так не розповідав про війну. Стрічка без пафосу і героїзації розповідає про прихований особистий спротив нацистському режиму під час Другої світової. Її головний герой Філіп – суперечливий і неоднозначний персонаж. Польський єврей, утікач із Варшавського гетто, він працює офіціантом в одному із вишуканих ресторанів Франкфурта та вдає із себе француза, щоби мститися нацистам і не викликати у них зайвих підозр. 

Це не чергова зворушлива історія про війну: вийшов офіційний трейлер драми «Хто ти, Філіпе?»-Фото 2

Як розповідає Міхал Квечинський, це фільм – дослідження самотності людини, яка емоційно застигла в травмі. На головну роль Філіпа режисер одразу ж обрав актора Ерика Кульма молодшого. Актор присвятив підготовці до ролі майже рік. Йому довелося вивчити всі діалоги німецькою, відшліфувати свою французьку, навчитися танцювати чечітку та боксувати. Після затвердження, Ерик не брав участі в інших зйомках та занурився у свого персонажа настільки, що випав зі звичного життя.

«Це не фільм про війну. Це дослідження самотньої, відчуженої людини, яка страждає від травми. Філіп мав бути архітектором, але натомість став офіціантом. Він не був би самотнім сьогодні. Біженці з України, Сирії, Афганістану… Друга світова війна – лише місце дії, сценографія цієї кіноповісті. Що справді важливо, так це психоморальна проблема, яка турбує головного героя, і Філіп показує нам, що вона може бути універсальною, незалежно від часових рамок сюжету», — режисер фільму Міхал Квечинський.

Це не чергова зворушлива історія про війну: вийшов офіційний трейлер драми «Хто ти, Філіпе?»-Фото 3

«Хто ти, Філіпе?» точно відгукнеться українським глядачам, адже почуття Філіпа – розгубленість, злість, втрати, бажання помсти, пошук себе у спотвореному війною світі – стали знайомими для більшості з нас. Історія головного героя є універсальною в наші часи, коли тисячі українців змушені вибудовувати своє життя з нуля в дуже різних умовах. Стрічка дозволяє приміряти на себе досвід іншого та задуматися над тим, як вирішувати складні моральні питання, на які немає жодної однозначної відповіді.

Стрічка виробництва польського національного бродкастера TVP, що завоювала «Срібних левів» на кінофестивалі у Ґдині, готується до всеукраїнського кінотеатрального релізу вже за місяць. А його прем’єра відбудеться на кінофестивалі Миколайчук Open у Чернівцях, який цьогоріч проходитиме 15-20 червня. Реліз в Україні відбудеться за підтримки Польського Інституту у Києві.

Читайте також: ФІЛЬМИ «ЛЮКСЕМБУРГ, ЛЮКСЕМБУРГ» ТА «ПАМФІР» ПОКАЖУТЬ НА NETFLIX 

Статьи по теме