UA
RU

Андрій Хливнюк х Наталія Гоцій: цікаві факти про кліп “Імперії впадуть”

З моменту зйомок кліпу  “Імперії впадуть” 19 жовтня і до моменту прем'єри, 19 листопада, пройшов місяць. Режисеру Стасу Гуренку та команді в цей рекордний термін вдалося створити відео, в якому драму змінюють бойові та любовні сцени, музиканти гурту виглядають незвично та свіжо, і п'ятихвилинна пісня слухається на одному подиху. А ще 19 листопада день народження Олексія Согомонова, продюсера гурту і як ви розумієте, йому не вдалося уникнути питання: "Ти навмисно так підлаштував?"

Андрій Хливнюк х Наталія Гоцій: цікаві факти про кліп “Імперії впадуть”-Фото 1

Зйомки кліпу проходили у Київській обласній школі вищої спортивної майстерності міста Бровари. За кожним із музикантів було закріплене своє місце: діджей Валік грав біля матів для стрибків у висоту, Паша Литвиненко в ямі для стрибків у довжину, прямо на піску, Діма Кувалін на тлі пересувних трибун, у які чудово вписались його гітарні комбіки, Інна між боксерськими грушами, Андрій у зоні для метання ядра, а барабани Саші Люлякіна встановили на біговій доріжці, обмеживши простір навколо них бар’єрами.

У всіх сценах з музикантами присутній мікрофон — неонову копію мікрофону з обкладинки альбому Бумбокс “Таємний код: Рубікон” виготовили у майстерні “Magic neon” за три дні. Це не лише красивий символ, а й “пасхалка” – формально пісня “Імперії впадуть” не входить до “ТКР”, хоча насправді робота над нею велася під час запису першої частини альбому.

Андрій Хливнюк х Наталія Гоцій: цікаві факти про кліп “Імперії впадуть”-Фото 2

Вирішивши відмовитися від стандартної стійки під клавіші та река під вертушку, директору гурту, Віталію Харенку було доручено купити якнайбільше старих колонок. Віталій із завданням впорався — із десяти колонок Вега, Амфітон, Радіотехніка та Естонія зібрали дві стійки, причому деякі ще більше «зістарили» — витягли динаміки, відкрутили захисні сітки. Олексій Согомонов, який був ініціатором цієї ідеї й надихався обкладинкою альбому KLF — «White Room», журився з приводу того, що неможливо забрати з собою ці стійки —  бо дуже важкими вони вийшли. Цікаво, де вони зараз?

Андрій Хливнюк співав у три мікрофони, перев’язані тейпом. Це дійсно мікрофони Андрія, які він періодично використовує на концертах. Необхідності в трьох мікрофонах, звичайно, не було, це відсилка до раннього рок-н-ролу,коли апаратура могла би бути кращоюі вдавалися до таких прийомів.

Клавішнику Бумбокс, Паші Литвиненку довелося не тільки грати на незвичних для нього «кишенькових» синтезаторах, що належать режисеру, а й розгойдувати важку стійку, яка стояла на піску. Жоден синтезатор не постраждав і Паша вкотре довів, що він може зіграти на будь-чому, хоч на прасці. Просто подивіться на нього в кліпі.

Читайте також: Артпроєкт «Діабет не вирок»

Дивно, але для Інни Невойт, басгітаристки банди, кліп “Імперії впадуть” став першим за три роки роботи у Бумбокс. За певних обставин вона не змогла зіграти у кліпі “Твій номер/Плющ” — у кадрі, на знак поваги, з’являвся лише її бас, що стоїть біля колонок — і ось, дебют.

Головну роль у кліпі “Імперії впадуть” зіграла Наталія Гоцій — супермодель, блогер і як вона сама себе жартома називає “фахівець з важкого люксу”. Наталія — затята прихильниця гурту і була на безлічі концертів. Почувши пісню, вона з радістю погодилась знятися у кліпі, який, як на диво, для неї, котра знімалася у найрізноманітніших проектах, став першим музичним відео. Наталія блискуче впоралася зі своєю роллю, відмовилася від гонорару та показала фантастичну працьовитість, паралельно зі зйомками кліпу знімаючи сюжет для свого каналу “Быть Гоций”.

Андрій Хливнюк х Наталія Гоцій: цікаві факти про кліп “Імперії впадуть”-Фото 3

Обговоривши з Андрієм Хливнюком та Стасом Гуренком, яким має бути образ Андрія, Олексій Согомонов почав шукати відповідний одяг. Після того, як в інтернеті не знайшлося відповідної куртки та светра грубої в’язки з високим горлом (це було обов’язковою вимогою режисера), Олексій вирушив у хрестовий похід магазинами. Після трьох днів пошуків була куплена унікальна американська армійська куртка і три светри — один із високим горлом, два із звичайним. Светром із високим горлом продюсер особливо пишався – стояла тепла погода і знайти такий було практично неможливо. Яким же було здивування Олексія, коли на примірці Андрій та Стас в один голос обрали звичайний светр! А чим унікальна куртка запитаєте ви? Хоча б тим, що на ній збереглися всі бірки, на одній із яких зазначено дату виготовлення – 1984 рік. Цікаво, який відсоток слухачів Бумбокса молодший від цієї куртки?

У сценах фехтування титуловані спортсмени Влада Харькова та Володимир Станкевич підміняли Андрія Хливнюка та Наталю Гоцій. Веселі, терплячі, готові вчити і вчитися, Влада та Володимир одразу викликали до себе прихильність знімальної групи та відпрацювавши необхідні сцени, під ранок поїхали на збори. Нових перемог, друзі.

Замість кліпу “Імперії впадуть” Андрій Хливнюк, Олексій Согомонов та Стас Гуренко хотіли зняти кліп на пісню “Побачимось”. Ідею кліпу не розголошують, та вже почали підготовку до зйомок, які вирішено  відкласти до приходу веcни.

Статьи по теме