UA
  RU

  Туга за домом: як змиритися і жити далі

  Покидати дім завжди важко морально, тим паче, в сьогоднішніх умовах, і це нормально відчувати смуток та тугу за рідними стінами.


  Ви вирішили змінити місце проживання і покинули рідну домівку з валізою тільки найнеобхіднішого. Зараз ви знаходитесь в безпеці, але від цього ліпше не стає, адже ви далеко від дому.

  Туга за домом: як змиритися і жити далі-Фото 1


  Така реакція організму нормальна, адже ви звикли до певних правил та установ, до розпорядку денного, до людей, що вас оточували і в одну мить все кардинально змінилося. Ви знаходитесь в стресі, адже знову потрібно адаптуватися, налаштовувати систему життя і починати все заново. Напевно, тільки авантюрист не відчуває наразі тугу по рідному дому, адже часто знайомі та просто люди, які змушені були покинути свою домівку кажуть: “Не потрібні мені ніякі закордони”.

  Те, що більшій половині українців хочеться додому – це факт і на цьому тлі з’являється відчуття смутку за домом, а також провина та сором. Як позбутися цього відчуття та намагатися жити повноцінним життям далі, читайте нижче.

  Як побороти тугу та смуток?

  Визнайте, що ви сумуєте за домом. Багато з того, що ви знаєте і на що можете покластися, залишилось вдома. У найкращому випадку у вас валіза речей, куди ви спакували своє життя. Туга за домом є природною реакцією на це відчуття втрати.


  Кожну емоцію, яку ми відчуваємо дуже важливо прожити, а не стримувати всередині. Приховані почуття часто проявляються пізніше як головний біль, втома, хвороба або відсутність мотивації.  

  Туга за домом: як змиритися і жити далі-Фото 2

  Якщо вам вдалось взяти з дому не лише речі першої потреби — знайдіть їм зараз особливе місце: чи то прикраси, фото чи навіть записник. Це може допомогти створити відчуття безперервності та полегшити шок від нового середовища.  Якщо у вас не було можливості взяти нічого, що б нагадувало вам про дім — видрукуйте фото з соцмережі або телефону. Чи, можливо, ви можете завести рослину, таку ж як була у вас на підвіконні. Чи чашку, схожу на ту, яка була вашою улюбленою.   Не стримуйте себе в імпульсі придбати щось, що нагадує вам дім.

  Залишайтеся зайнятим. Встаньте і зробіть щось, аби позбутись негативних думок.  Наприклад увімкніть улюблену музику й почніть прибирати, помийте посуд, сходіть на пробіжку або займіться йогою. Намагайтеся зберігати позитивний погляд і зберігати мотивацію! 


  Їжте, рухайтеся, спіть в потрібних кількостях. Збалансовані фізичні вправи, відпочинок і харчування допоможуть вашому тілу та розуму функціонувати якнайкраще. 

  Зробіть крок і познайомтеся з новими людьми. Полегшити самотність допоможе дружба та формування системи підтримки. Це може бути особливо складним через відмінність культур та мови, але ви можете познайомитися з місцевою діаспорою.

  За можливості, підтримуйте спілкування з рідними та друзями не лише за допомогою смс у месенджерах. Важливо бачити та чути один одного. Тобто, час від часу, спілкуватися по відеозв’язку. 


  Мрійте, чим ви займетесь, коли буде безпечно й повернетесь додому. Це може допомогти зменшити імпульсивну віддачу і зосередити вас на своїх цілях зараз. 

  Шукайте нові можливості. Дослідіть околиці, вивчіть нову місцевість, приєднуйтесь до клубів за інтересами, шукайте роботу чи долучіться до волонтерства, беріть участь у подіях, відвідуйте мітинги в підтримку України.  

  Читайте також: Вагітна та самотня: 6 порад, як залишатися стійкою

  Поговоріть про свої почуття з кимось, кому ви можете довіряти, будь то друг, член сім’ї чи порадник. Якщо туга за домом не покидає вас або заважає вам  в щоденному житті та в побуті — зверніться за професійною психологічною допомогою.

  Інформація згідно Телеграм-каналу https://t.me/psy_support

  Фото:unsplash.com

  Статьи по теме