UA
RU

У Греції запалили Олімпійський вогонь

Редагувати переклад

Сьогодні у давньогрецькому поселенні Олімпія запалили Олімпійський вогонь. 26 квітня він прибуде до Афін, а 8 травня — до Марселя. 

У Греції запалили Олімпійський вогонь

Сьогодні у Греції запалили Олімпійський вогонь. Церемонія відбулася у давньогрецькому поселенні Олімпія — місці народження стародавніх Олімпійських ігор. Цікаво, що сукні для учасниць церемонії створила британська дизайнерка грецького походження Мері Катранзу.

У Греції запалили Олімпійський вогонь

Вогонь запалила грецька акторка Мері Міна. Вона передала його першому факелоносцю естафети Олімпійського вогню. Ним став грецький спортсмен Стефанос Дускос, який виграв золото у чоловічому веслуванні на Олімпійських іграх 2020, що проходили у Токіо у 2021 році. Другою в естафеті стала французька плавчиня, олімпійська чемпіонка Лор Маноду. Третім — грецький політик, віце-президент Європейської комісії Маргарітіс Схінас.

У Греції запалили Олімпійський вогонь

Олімпійський вогонь «вирушив» у 11-денну естафету по Греції. В естафеті візьмуть участь понад 550 факелоносців. Кінцевим пунктом призначення стане стадіон Панатінаїкос в Афінах. 26 квітня тут відбудеться церемонії передачі Олімпійського вогню оргкомітету Олімпійських ігор у Парижі. 8 травня Олімпійський вогонь прибуде до Марселя.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Paris2024, Instagram / Hellenic Olympic Committee

Читайте також: УКРАЇНА ВИМАГАЄ ВІДСТОРОНИТИ РОСІЙСЬКИХ ТА БІЛОРУСЬКИХ СПОРТСМЕНІВ ВІД ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР У ПАРИЖІ

Статьи по теме