UA
RU

У Каннах з оваціями відбулася світова прем’єра фільму «Памфір»

Редагувати переклад
У програмі «Двотижневик режисерів» Каннського кінофестивалю відбулася світова прем’єра фільму «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука. Показ пройшов із аншлагом, завершили його тривалі овації глядачів, серед яких були президентка Європейської кіноакадемії Аґнєшка Голланд, голова Держкіно України Марина Кудерчук, режисерка Аґнєшка Смачинська, режисер Філіп Лакот та інші.
Памфір

Режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук, актор Олександр Яцентюк

Представили показ режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук, актори Олександр Яцентюк, Соломія Кирилова, Станіслав Потяк, продюсери Олександра Костіна, Євгенія Яцута, Лора Бріан, Клаудія Смея, Богна Шевчик, Жанкарло Насі, копродюсери Артем Колюбаєв, Альона Тимошенко, Сільвана Сантамарія, Адольф Ель Ассаль, Адам Ґуделл, оператор-постановник стрічки Микита Кузьменко, режисер монтажу Нікодем Хабьор, кастинг-директорка Ольга Любарова, звукорежисер Метью Деню, композиторка  Летіція Пансанель-Ґарік, актори Олександр і Віталій Боюк, Катерина Тисяк.

«Це не просто рівень Каннського кінофестивалю. Це фільм, що привертає увагу на Каннському фестивалі. І це гордість неймовірна», «Фільм вражає своєю оповідною силою та красою українського селища», «Емоційне, напружене та візуально довершене кіно» – перші відгуки про фільм. 

«Двотижневик режисерів» – програма Каннського кінофестивалю, що існує з 1969 року, та за цей час стала майданчиком для прем’єр фільмів видатних режисерів, які глибоко вплинули на сучасний кінематограф і зробили значний внесок у еволюцію його мови. Нагадаємо, що серед учасників програми цього року фільми режисерів Алекса Гарленда, П’єтро Марчелло, Міа Хансен-Лове, Ніколя Парізер, Аліса Уінокур та інші. 

Памфір 3

Актори Олександр Яцентюк та Соломія Кирилова, режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук

Памфір 2
   

«Памфір» – історія про хорошого сім’янина, якому доля дає випробування, де  він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Події розгортаються на західній Україні напередодні традиційного карнавалу Маланки. Памфір повертається до своєї родини після тривалої відсутності. Безумовна любов сім’ї Памфіра має побічну дію. Коли його син влаштовує підпал в молитовному домі, Памфір змушений відновити зв’язок зі своїм неспокійним минулим. Щоб відплатити за провину сина, Памфір звертає на ризикований шлях з незворотніми наслідками.

«Памфір» створений у копродукції України, Франції, Польщі, Чилі, в партнерстві з Німеччиною та Люксембургом. Виробництво фільму здійснила компанія BOSONFILM спільно з Les Films D’Ici, MADANTS, Quijote та у партнерстві з Mainstream pictures, Wady Films, Soilfilms, Moderator Inwestyje та Studio Orlando.

Памфір 10

Розробка проекту здійснювався за підтримки Українського Культурного Фонду. Над сценарієм режисер працював у резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проект став учасником двох найвпливовіших сценарних майстерень – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive. 

«Памфір» став переможцем 11-ого пітчингу Держкіно. Створення фільму підтримано Польським Інститутом Кіно (PISF), швейцарським фондом Visions Sud Est, фондом Hubert Bals Fund, французьким національним центром кіно CNC Aide aux cínemas du monde, міжнародним фондом Goteborg Film Fund та Чернівецькою обласною державною адміністрацією. 

Памфір 5
Український реліз фільму запланований на 2022 рік.

Фото: Blaise Tassou

Читайте також: SMALL TALK: ДМИТРО СУХОЛИТКИЙ-СОБЧУК, РЕЖИСЕР ФІЛЬМУ «ПАМФІР», ЯКИЙ ПРЕЗЕНТОВАНО НА КАННСЬКОМУ КІНОФЕСТИВАЛІ

Статьи по теме