У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»

Редагувати переклад
У столичному Будинку кіно пройшла урочиста велика прем’єра нової української стрічки «Як там Катя?», яка вже з 25 січня стартує в кінотеатрах по всій Україні. Особливими гостями заходу став гурт Tember Blanche, який наживо виконав свою пісню «Хованки», що стала головним саундтреком до фільму.

У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»-Фото 1

Шлях фестивального феномену «Як там Катя?» до українського глядача тривав майже два роки. Світова прем’єра дебютного повнометражного фільму Крістіни Тинькевич відбулась ще у 2022 році на 75-му кінофестивалі у Локарно в конкурсній програмі Concorso Cineasti del presente. Фільм отримав дві нагороди фестивалю: спеціальний приз журі Ciné+ та приз за кращу акторську гру для Анастасії Карпенко.

Для команди фільму вихід стрічки в український прокат став справжньою подією. На великій прем’єрі зібралися усі творці картини, які особисто представили свою роботу першим глядачам на Батьківщині.

«Дуже приємно було бачити Будинок кіно, в якому вирує життя і  повну залу людей. Це дуже надихає, адже навіть у такі важкі часи ми бачимо, що кіно потрібно українському глядачу», — зазначила авторка стрічки Крістіна Тинькевич під час прем’єри.

Захід мав особливу мету. Усі запрошені могли зробити донат на підтримку членів знімальної групи фільму, які зараз знаходяться у ЗСУ та боронять нашу країну.

У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»-Фото 2

У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»-Фото 3

У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»-Фото 4

У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»-Фото 5

У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»-Фото 6

У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»-Фото 7

У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»-Фото 8

У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»-Фото 9

Загалом фільм «Як там Катя?» побачили глядачі понад 30 кінофестивалів по всьому світу. Лише минулого року стрічка була представлена у конкурсних програмах інших престижних світових кіносмотрів, зокрема на Міжнародному кінофестивалю у Салоніках (Thessaloniki International Film Festival), Фестивалі європейського кіно в Севільї (Seville European Film Festival), Стокгольмському міжнародному кінофестивалі (Stockholm International Film Festival) та багатьох інших.

Фільм «Як там Катя?» Крістіни Тинькевич також відзначили на кінофестивалі CinEast Festival у Люксембурзі.Стрічка отримала Приз кінокритиків кінофестивалю.  Також картина була відзначена головним призом фестивалю Around The World in 14 Films в Берліні. Стрічка також отримала головний приз в секції національного конкурсу повнометражних фільмів  фестивалю «Молодість» та нагороду «Скіфський олень». Картина створена за підтримки Державного агентства з питань кіно України.

У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»-Фото 10

У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»-Фото 11

У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»-Фото 12

У Києві відбулася зіркова велика прем’єра нового феномену вітчизняного кіно  — стрічки «Як там Катя?»-Фото 13

Варто згадати, що після усіх етапів українського та міжнародного прокату стрічка «Як там Катя?» буде продемонстрована на одному з найбільших стримінгових сервісів світу — HBO Europe, каталог якого є найпрестижнішим у світі.

Український прокат фільму «Як там Катя?» розпочнеться вже 25 січня.

Подія пройшла за підтримки інформаційного партнера — журналу Marie Claire, національної радіомережі «Радіо П’ятниця» та Національної спілки кінематографістів України. Пригощав гостей прем’єри бренд «Коктебель». Ведучим вечора виступив Андрій Ткачьов.

Фото: Анастасія Мантач, Олександр Сахненко, Анастасія Телікова

Читайте також: ФІЛЬМ «20 ДНІВ У МАРІУПОЛІ» НОМІНУВАЛИ НА «ОСКАР» 

Статьи по теме