UA
RU

Як пройшло відкриття виставки міжнародного мистецького проєкту «Out of Scope»

Редагувати переклад
15 жовтня у столичному арт-просторі IZONE відбулося офіційне відкриття виставки проекту Out of Scope, присвяченого дослідженню теми гендеру як у мистецтві, так і у житті. 
Як пройшло відкриття виставки міжнародного мистецького проєкту «Out of Scope»-Фото 1

Подія відбулася за ініціативи галереї сучасного мистецтва Forsa Gallery і проходить у межах проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок і молоді», який фінансується Європейським Союзом.

Гості побачили цілу низку робіт сучасних митців, які представили власні мистецькі дослідження щодо образу жінки у сучасному світі. Серед учасників експозиції – Ілля Чичкан, Валерія Трубіна, Марина Скугарева, Маша Шубіна, Алевтина Кахідзе, Олександр Ройтбурд, Юлія Бєляєва.

Кураторами проекту Out of Scope виступили арт-експертка, галеристка Аліса Нанавова, незалежна кураторка та художниця Тетяна Малиновська і директорка ЦСМ «ЄрміловЦентр» Наталія Іванова. Серед присутніх на заході були Поліна Веллер, Назар Білик, Мирослав Вайда, Ольга Руднєва, Микита Зігура та ін.

Як пройшло відкриття виставки міжнародного мистецького проєкту «Out of Scope»-Фото 2

Читай также: Вид сверху лучше: 9 самых модных головных убора сезона осень-зима 2020/21

Out of Scope демонструє варіативний світ, в якому обмеження сприймаються як художні прийоми і де відмовляються плекати важливість та необхідність цих обмежень. Різноманітні тлумачення ролі жінки на території Європи насправді є константою для багатьох поколінь. Та, на жаль, намагання звільнити фемінність від кайданів Kinder, Küche, Kirche в реальності перетворюється на нові рамки.

«Проект Out of Scope не є моєю персональною заявою, це радше діалог та можливість вийти за рамки, залишити позаду стереотипи, мислити більш відкрито та сміливо. Ми щасливі, що вдалося зібрати в межах проекту настільки знакові імена і рідкісні роботи, и вже отримали значний відгук на проведену нами роботу. У 2021 році Out of Scope матиме продовження вже на міжнародній арені», — розповла галеристка Аліса Нанавова.

Як пройшло відкриття виставки міжнародного мистецького проєкту «Out of Scope»-Фото 3

Поряд із експозицією, у малому залі  IZONE, у межах події відбулася лекція художниці, кураторки, головної редакторки ресурсу про критичне мислення Uchoose Олесі Драшкаби. Під час свого виступу вона розповіла про долі та розвиток у професії художниць різних країн та епох, про перешкоди на їх шляху та про те, як вони їх долали. Лекторка також навела приклад руйнування власного стереотипу щодо використання фемінітивів у мистецтві.

Нагадаємо,  експозиція триватиме до 30 жовтня. Виставка відкрита для відвідувачів з 11-00 до 20-00, понеділок — вихідний. Відвідувачів просять приходити на виставку у захисних масках та дотримуватись дистанції.

Статьи по теме