UA
  RU

  У павільйоні України на Expo-2020 заклеїли вікна, як при бомбардуванні

  На Всесвітній виставці Expo-2020 в Дубаї, де країни-учасниці демонструють свої здобутки та потенціал для співпраці, змінили український павільйон. Раніше він був присвячений бізнесовій тематиці. Тепер тут збирають листівки з підтримкою України та транслюють звернення Володимира Зеленського.

  У павільйоні України на Expo-2020 заклеїли вікна, як при бомбардуванні-Фото 1


  Організатори Всесвітньої виставки Expo зазвичай забороняють будь-які політичні висловлювання, проте українській команді вдалося домовитися про внесення змін в український павільйон. 

  У павільйоні України на Expo-2020 заклеїли вікна, як при бомбардуванні-Фото 2


  «Від першого дня російського вторгнення павільйон України має великий попит серед відвідувачів з усього світу, — говорить заступник Міністра економіки України Тарас Качка. — Потрібно було терміново реагувати і при цьому не порушити суворі обмеження, які є не тільки в оргкомітету Expo, але й у Дубая. Адже ОАЕ дотримуються жорсткого нейтралітету. Тож ми використали символічні прийоми, які розуміють усі, хто дивиться новини»

  Тепер український павільйон транслює повідомлення «StandWithUkraine»: у медіазоні показують відео* про культуру та історію країни, а також відеозвернення Володимира Зеленського щодо неподільності України. На екранах відвідувачі можуть знайти QR-коди з посиланням на офіційні новинні джерела про війну в Україні та реквізити для допомоги ЗСУ. 

  У павільйоні України на Expo-2020 заклеїли вікна, як при бомбардуванні-Фото 3


  Люди з усього світу хочуть дізнатися про Україну, країну героїв: вони лишають тисячі листівок зі словами підтримки, якими обклеєні вже два поверхи, і записують підбадьорливі відеозвернення до українців. Від початку війни інтерес до українського павільйону зріс утричі: його відвідують близько 10 тисяч людей на добу. Також там збираються українці, що мешкають у Дубаї, і співають українські пісні.  

  «Ми хотіли показати, що наша країна має свою давню історію та культуру, що ми не частина “русского мира”, про який так ревно говорить російська пропаганда, — коментує Валерія Тимотієвич, волонтерка-координаторка проєкту. — Українські прапорці, стрічки, наліпки, які ми виготовили, розбирають за лічені хвилини, у павільйоні майже не лишилося місця для листівок. Ну а фотографують частіше за все фасад: клейка стрічка на вікнах символізує підтримку мільйонів родин в Україні, які рятуються від обстрілів і російських крилатих ракет у своїх домівках».

  У павільйоні України на Expo-2020 заклеїли вікна, як при бомбардуванні-Фото 4  Інші павільйони Expo-2020 також виказали підтримку: Люксембург уже тиждень світиться жовто-блакитними кольорами, а Італія, Естонія, Словенія та Литва здійняли прапор України над своїми будівлями. Щодня десятки міжнародних делегацій відвідують український павільйон. Виставка триватиме до 31 березня 2022 року. 

  #ВсеБудеУкраїна!


  Відео- та фотоматеріали для оновленої експозиції українського павільйону в Дубаї були надані Ukraїner і Назаром Дорошем.

  Читайте також: «ПОШУК ЗНИКЛИХ» — КАНАЛ ДЛЯ ПОШУКУ ЗНИКЛИХ ПІД ЧАС ВІЙНИ

  Статьи по теме