UA
  RU

  Українська музика для світу — Лятошинський-клуб, Український інститут, Ukrainian Live Classic

  Українська музика звучатиме по всьому світу як голос свободи, демократії та правди. 

  Лятошинський клуб


  Українські музиканти отримують багато запитів від колег з усього світу на виконання творів українських композиторів. У зв’язку з необхідністю протидії не лише військовій, але й інформаційній війні російської федерації проти України Лятошинський-клуб ініціював збір та систематизацію партитур української музики. Партнерами долучилися Ukrainian Live Classic та Український інститут. 

  Засадничим принципом проєкту є його сталість та орієнтованість на постійну співпрацю з українськими й міжнародними партнерами задля поширення українського репертуару у світі, для чого й було засновано Лятошинський-клуб. Партитури та партії українських симфонічних, камерних, вокальних, сольних творів буде передано для вільного користування світовим диригентам, оркестрам та інституціям. Також Лятошинський-клуб формує для міжнародних партнерів українські програми для різних виконавських складів, аби оптимізувати організацію концертів.  


  Закликаємо долучитися до цієї ініціативи виконавців, музикознавців та композиторів з метою збору нот та поширення цієї інформації. Просимо писати та надсилати партитури на електронну пошту співорганізаторкам проєкту від Лятошинський-клубу: 

  Любов Морозова: liubov.morozova@kyivsymphony.com  

  Анна Ставиченко: anna.stavychenko@kyivsymphony.com 


  Лятошинський-клуб — це спільнота пасіонаріїв від культури та бізнесу, покликаних відкривати, примножувати та просувати українську музику на батьківщині і для всього світу. Ім’я Бориса Лятошинського — видатного композитора і класика української музики — зовсім не випадково позначає нашу спільноту. Його творчість та педагогічна діяльність стали головним імпульсом розвитку професійної музики у XX столітті. Навколо його постаті об’єднався гурток українських композиторів-шістдесятників “Київський авангард”, що, як і їхній вчитель, встановили художній і ціннісний орієнтир для сучасних і наступних композиторських генерацій. 

  Ukrainian Live Classic — перший у світі мобільний додаток української класичної музики. Професійні та якісні записи у форматі аудіо та відео доступні на відстані одного дотику. 

  Український інститут — це державна установа України, яка представляє українську культуру у світі та формує позитивний імідж України за кордоном. Інститут заснований кабінетом міністрів України у 2017 році та належить до сфери управління МЗС України. Місією Українського інституту є зміцнення міжнародної і внутрішньої суб’єктності України засобами культурної дипломатії. Серед стратегічних цілей: покращення розуміння та впізнаваності України серед закордонних аудиторій, забезпечення сталого запиту на фахову взаємодію з Україною, посилення залученості України до актуальних світових культурних процесів, покращення розуміння та впізнаваності України серед закордонних аудиторій.  #ВсеБудеУкраїна!

  Фото: Інстаграм сторінка @metopera


  Чітайте також: У THE METROPOLITAN OPERA У НЬЮ-ЙОРКУ ПРОЗВУЧАВ ГІМН УКРАЇНИ