Український музичний проєкт на підтримку лікарів отримав світове визнання
Світове визнання отримав міжнародний мистецький проєкт «Музична подяка лікарям (Заради життя)», створений в Україні та підтриманий ВООЗ і ЮНЕСКО.
«Дякую Національній опері України, диригенту Герману Макаренку та усім, хто підтримав цей концерт», — написав у своєму Твітері генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.
Як зазначила генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле, цей проєкт є частиною глобального руху «ResiliArt», започаткованого ЮНЕСКО. Вона підкреслила внесок ЮНЕСКО в комунікацію та взаємодію представників сектора культури в рамках ініціативи «ResiliArt», яка започаткована разом з Жан-Мішелем Жарром, Хедвой Сер, Германом Макаренком та іншими учасниками.
Важливо, що посилання на концерт, розміщений на онлайн-платформах, надали і очільники ВООЗ і ЮНЕСКО, завдяки чому його змогли побачити декілька мільйонів глядачів з різних країн. Цей проєкт створили музиканти та виконавці з України, Франції, Туреччини Китаю, Японії та інших країн, а ініціював його Артист ЮНЕСКО в ім’я миру Герман Макаренко.
«Глобальні мистецькі проєкти, присвячені викликам сьогодення, є надважливими для суспільства, тому вже наступного року плануємо об’єднати зусилля артистів, композиторів з різних країн навколо реалізації цілей сталого розвитку, збереження культурної спадщини, ідей миру та гуманізму», — поділився планами автор проєкту подяки лікарям Герман Макаренко.
«Весь медичний персонал, який доклав таких неймовірних зусиль, щоб працювати та лікувати пацієнтів під час кризи COVID, вони усі — мої герої», — зізналась учасниця проєкту, французька скульпторка Хедва Сер.
«Сьогодні весь світ у неоплатному боргу перед медичними працівниками, їх руками та силою волі ми рятуємо мільйони людських життів. Проведення концерту «Заради життя» — це дійсно справа честі та можливість вкотре визнати, що герої сьогодення саме медики. Україна засвідчує глибоку пошану багатотисячній родині самовідданих медичних працівників, які захищають нас в часи пандемії та роблять усе можливе для порятунку від хвороби, інколи, жертвуючи навіть своїм життям. Музика всіх континентів, подарована талановитими митцями – це подяка лікарям за можливість жити та насолоджуватися кожним днем», — переконаний міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Як відомо, 16 вересня в Україні відбулась світова прем’єра міжнародного проєкту, глядацьку залу заповнили українські медики. Під час концерту глядачі побачили відеозвернення керівництва ВООЗ та ЮНЕСКО. Результатом проєкту «Музична подяка лікарям (Заради життя)» став унікальний аудіовізуальний продукт, який є доступним для багатомільйонної аудиторії глядачів з усього світу – він розміщений на медіа-платформах у вільному доступі.
У програмі концерту у виконанні симфонічного оркестру «Київ-Класик» прозвучали твори кожного континенту. У проєкті брали участь французький композитор П’єр Себо, відома французька скульпторка Хедва Сер, турецький композитор Кудсі Ергунер та інші. Прикладом міжкультурного діалогу стала прем’єра твору «Heart of Africa» українського композитора Артема Рощенка, який написано з використанням музичного фольклору народів центральної Африки та пігмеїв. Проєкт «Музична подяка лікарям (Заради життя)» є частиною глобального руху «ResiliArt», започаткованого ЮНЕСКО. Проєкт відбувся під патронатом ЮНЕСКО, за підтримки ВООЗ та Українського культурного фонду.
Довідка: 2020 року українські музиканти ініціювали глобальний проєкт «Мистецтво проти пандемії», який підтримано в ЮНЕСКО як прояв міжнародної солідарності. Автором ініціативи виступив маестро Герман Макаренко, до якого приєднались митці з Франції, Японії, Туреччини, Південної Кореї, Грузії та інших країн.