UA
  RU

  Українці продемонструвати унікальне вбрання сторічної давнини 

  Група українських креаторів, які під час вторгнення російських військ в Україну, залишились у Києві, об’єднались для створення унікального проєкту ВІЛЬНІ. Його головна ідея – підтримати українців у складні часи, нагадуючи про наше коріння і традиції. 

  проєкт ВІЛЬНІ 2


  Для проєкту команда зібрала унікальне вбрання – традиційні святкові строї кінця 19 – початку 20 століття, які збереглись до наших днів. Цей одяг вцілів, незважаючи на безліч нищівних подій: Першу світову війну, колективізацію, голодомори, Другу світову війну та радянську окупацію. Спеціально для проєкту ВІЛЬНІ вбрання було надано українськими колекціонерами. 

  Куратором і стилісткою проєкту стала Марія Квітка — художниця по костюмах, відома роботою над художнім фільмом «Чорний ворон» та документальною стрічкою «Спадок».


  «Сьогодні ми всі неабияк хвилюємось, чи вдасться нам в умовах цієї жахливої повномасштабної війни росії проти України зберегти нашу спадщину, наші національні скарби, тому ми вирішили хоча б крихітну їх частинку увічнити в цьому проєкті», — пояснює задум Марія Квітка. 

  проєкт ВІЛЬНІ 1

  проєкт ВІЛЬНІ 3


  Героями ВІЛЬНИХ виступили шестеро українців, які наразі займаються волонтерством. Кожен із них демонструє, як виглядали наші предки у різних куточках України 100 років тому. Так, військовий медик і ветеран АТО  Олександра Завальна, яка встигла взяти участь у проєкті перед тим, як вирушити до зони бойових дій, приміряла вбрання з Рівненщини. Бандурист та учасник гурту ONUKA Євген Йовенко показав, як виглядав чоловічий стрій кінця 19 ст. на Сумщині, телеведуча Роза Аль-Намрі продемонструвала святкове жіноче вбрання Вінниччини, засновниця ГО «Бібліотека майбутнього» Вероніка Селега – Київщини, засновниця тревел-спільноти Come with me Тетяна Бур’янова – Закарпаття, а акторка Альбіна Корж, яка знялась у першій в Україні екранізації коміксу «Максим Оса», приміряла святковий одяг з Полтавщини.  

  Фотографом проєкту став Дмитро Коміссаренко. Автором колажів — молодий художник Данієль Скрипник, який розповів, що саме таким чином прагнув віддячити нашим предкам за той войовничий дух, який вони передали нам, сучасним українцям: 

  «Я дуже хочу показати, що емоційні стани, які ми відчуваємо зараз і те, як ми боремось — це наша шана пращурам, яка і є силою нашої нації. Мені хотілось передати те, що згадуючи, дивлячись на те, як вони створювали нашу ідентичність — я відчуваю потужні емоції. Я відчуваю, що ми маємо транслювати той потужний дух і доповнювати його своєю силою та красою власної душі. Ми будемо творити мистецтво і я впевнений, що ми переможемо темряву…»  Усі учасники працювали над проєктом безоплатно, а фотороботи були надані у відкритий доступ для загального користування. Його автори закликають усіх українців вірити у перемогу та обов’язково підтримувати ЗСУ: 

  «Ми хочемо, аби всі відчули свою приналежність до народу із надзвичайно багатою національною історико-культурною спадщиною, хочемо надихнути, втішити та сповнити людей надією. Ми закликаємо людей підтримувати морально й матеріально Збройні Сили України, адже саме завдяки їхнім подвигам  наша спадщина й зберігається». 


  проєкт ВІЛЬНІ 5

  проєкт ВІЛЬНІ 6

  проєкт ВІЛЬНІ 4


  Проєкт ВІЛЬНІ створено за спільної благодійної ініціативи:

  Фотограф — Дмитро Коміссаренко 

  Художник — Данієль Скрипник 

  Стиліст — Марія Квітка 

  Асистент стиліста — Олександр Греков

  Мейк та зачіски  — Тетяна Пархоменко

  Локація — Bartone Studio

  Адміністратор — Яна Щибря

  PR-супровід – Наталя Васюра 

  Герої: Вероніка Селега, Олександра Завальна, Роза Аль-Намрі, Тетяна Бур’янова, Альбіна Корж, Євгеній Йовенко. 

  Автентичний одяг з приватних колекцій надали:  Ігор Турейський, Максим Очкур, Олена Дідик, Володимир Щибря. 

  Вінки — майстерня “Makoviya”

  Читайте також: КИЇВСЬКИЙ ІНСТИТУТ БЛАГОРОДНИХ ДІВЧАТ: ВАЖКИЙ ШЛЯХ ДО ОСВІТИ

  Статьи по теме