UA
RU

Українці створили автономний будинок, який можна зібрати подібно до меблів IKEA

Редагувати переклад

Український стартап Haus.me створив автономний будинок, який можна зібрати за допомогою шуруповерта та гайкового ключа. Про це пише Ukraїner.

 Ukraїner Haus.me.

Такий будинок можна зібрати за кілька тижнів і встановити будь-де. Незалежний від електромереж, каналізації та водопостачання, з системами очищення води та повітря. Розумна система керування побутовими приладами та розподілення енергії. Ще десятки років тому це здавалось науковою фантастикою, а нині це — продукт українського стартапу Haus.me, що розробляє новітні інженерні рішення для автономних будинків.

«Коли я показав наші напрацювання та розрахунки професору Вольфгангу Файсту (розробник концепції пасивного будинку) в Інституті пасивного будинку в Дармштадті, нам сказали, що це ніколи не буде працювати, ніколи нікому не буде потрібно, і що це не має жодного сенсу.

Тоді ми зрозуміли, що цим треба займатись»

— зазначає Максим Гербут, засновник компанії Haus.me.

Українці створили автономний будинок, який можна зібрати подібно до меблів IKEA-Фото 2

Будинок Haus.me заощаджує не лише енергію, а й час та ресурси. Його виготовляють за технологією крупновузлової збірки — як автомобілі. Частину елементів конструкції друкують на 3D-принтері, інші компоненти виробляють компанії-партнери. Таким чином, у процесі виробництва та монтажу дому не залишається будівельного сміття. 

Автономно-модульно-пасивні будинки дарують власникам свободу пересування та можливість жити в будь-якій точці планети, адже не потребують фундаменту та підключення до жодної мережі, самостійно забезпечують тепло, регулюють температуру та діагностують будь-які потенційні проблеми. Вони стійкі до ураганів та землетрусів, і, як жартома зазначають розробники, захистять навіть у випадку зомбі-апокаліпсису.

«Ми доставляємо людям відчуття свободи просто як посил, без яких-небудь переживань, проблем, розрахунків.

Тому найбільш правильне визначення для наших домів — це «будинок вашої мрії»

— говорить Максим Гербут, засновник компанії Haus.me.

Дізнайтесь більше про українські пасивні будинки

АВТОР — UKRAЇNER

Статьи по теме