В Києві пройде виставка “Чорна земля” Віктора Сидоренка
З 8 березня по 7 квітня у Національному музеї “Київська картинна галерея” покажуть проєкт Віктора Сидоренка “Чорна земля. Вимушена дезорієнтація”, що складається з картин і графічних композицій із серії «Сполохи чорнозему» та авторського фільму художника.
Проєкт «Чорна земля»— це рефлексія художника, над якою він працював протягом 2022-2023 років, викликана не лише подіями російсько-української війни, а й складними питаннями людського буття. Його образний контент виходить за межі процесу сприйняття подій, звертаючись до широкого історичного досвіду, змішуючи особисте й загальне, конкретне й символічне.
“Образ Землі, котрий для України завжди визначав і продовжує визначати основи національного існування, у візіях художника набуває планетарних масштабів, а наповнений драматичними надзусиллями біг людей безкінечними чорними просторами незасіяного поля, переходить у таємничу порожнечу Всесвіту. Однак пропускаючи своїх персонажів крізь багатовимірність простору і часу, де вони то наче левітують у безмежжі, то напружено шукають свого місця в ньому, митець не відділяє себе від зображуваного, а навпаки – підкреслює причетність до того, що відбувається: сам стає одним з героїв свого відеофільму, який поряд з іншими долає випробування чорною порожнечею…”, — пояснює кураторка проєкту Галина Скляренко.
У творчості Віктора Сидоренка «Чорна земля» стає послідовним продовженням його основної теми, яку він опрацьовує з середини 1990-х. В проєкті “Амнезія” вперше виник головний персонаж — напівоголена, позбавлена індивідуальності фігура: символ масового учасника соціальних та історичних подій та рушій історії.
Через свої проєкти Сидоренко розмірковує над головними питаннями нашого часу, де навіть при всіх змінах «проста людина» завжди несе головний тягар історичних подій.
Читайте також: У КИЄВІ ВІДКРИЛАСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА ВИСТАВКА ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
«Я намагаюсь відобразити загальну ситуацію, в яку завжди і всюди, за тоталітаризму і демократії, нині, як і сторіччя тому, потрапляють люди – двобій із часом <…> Ніхто не може вислизнути з його доленосного та часто незбагненного дійства. Але кожному доведеться відповідати за все…», — ділиться Віктор Сидоренко.
Віктор Сидоренко
Народився у 1953 році в Талдикоргані (Казахстан). Закінчив Харківський художньо-промисловий інститут (зараз – Харківська державна академія дизайну і мистецтв, майстерня професора Бориса Косарєва, 1974–1979). Живе та працює в Києві.
У 2003 репрезентував Україну на 50-ій Венеційській бієнале з персональним проєктом «Жорна часу». 2007-го року був со-куратором Українського павільйону 52-ї Венеційської бієнале (з Олександром Соловйовим) та комісаром 54-ї та 55-ї Венеційських бієнале (2011, 2013). Дійсний член і президент Національної академії мистецтв України. У 2001 заснував і до 2022 очолював Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України.
Дата відкриття: 8 березня, 17:00 (вхід вільний).
Вартість повного вхідного квитка: 250 грн (пільгові категорії – 125 грн).
Адреса: вулиця Терещенківська, 9,