UA
RU

В Україні з’явився перший онлайн-театр DRAMOX з кращими українськими постановками

У лютому в Україні запустилась перша театральна стримінгова платформа DRAMOX з найбільшим репертуаром якісних відеоверсій спектаклів у постановці найкращих українських театрів.

Відтепер глядачі навіть з найвіддаленіших куточків країни зможуть дивитись вистави відомих українських та світових театрів просто вдома.

В Україні з’явився перший онлайн-театр DRAMOX з кращими українськими постановками-Фото 1

В онлайн-театрі DRAMOX зібрана найбільша колекція українського театрального контенту. Вже зараз доступні до перегляду десятки вистав у постановці 18-ти театрів, серед яких Львівська Національна опера, Театр ім. Лесі Українки, Театр 360 градусів, Театр на лівому березі, Одеський драматичний театр ім. Василька, театри «ДАХ», «Золоті ворота», «Прекрасні квіти», «Актор» та інші. А також вистави 15-ти світових театрів з субтитрами українською мовою. Усі ці вистави доступні на сайті DRAMOX.

До того ж український репертуар буде постійно розширюватися – кожні два тижні додаватимуться нові вистави театрів зі всієї країни. 

Одним з перших партнерів DRAMOX в Україні став арт-проєкт «Театр 360 градусів».

Коли нам написали з найкрутішої світової  платформи DRAMOX і повідомили, що ми в «Театр 360 градусів» знімаємо театр так, як ще ніхто до нас не знімав — я зрозуміла, що вони наші однодумці, партнери та люди із спільними цінностями.  Я безмежно радію, що тепер ця платформа є в Україні, що там є українські вистави поруч із світовими театральними хітами,

— розповідає співзасновниця та продюсерка «Театр 360 градусів» Даша Малахова.

Онлайн-театр працює за передплатною моделлю: місячна підписка коштує 299 гривень, а ціна річної передплати становить 2990 гривень. 

В Україні з’явився перший онлайн-театр DRAMOX з кращими українськими постановками-Фото 2

Переглядаючи вистави українських театрів на DRAMOX, глядачі з України та всього світу також підтримуватимуть українську культуру, адже 50% абонплати  будуть направлятися театрам, творцям та акторам. Крім того можна підтримати конкретний театр безпосередньо за допомогою внесків. Наприклад, у Чехії менш ніж за 1 рік та 3 місяці з моменту запуску платформа зібрала півмільйона євро для театрів країни.

Засновники проекту на честь старту в Україні також вирішили підтримати українську культуру в ці важкі часи та направлять всі 100% коштів, отримані від перегляду українських та світових вистав у перші два місяці, до українських театрів. 

Я дуже радий, що ми можемо запропонувати глядачам найкраще з українського театру та підтримати українську культуру. Нація визначається культурою, і зараз культура стикається з загрозою як з боку COVID, так і з політичної сторони. Ми робимо і будемо робити все можливе для максимальної підтримки театру в Україні,

– розповідає Радім Горак  – один із засновників  DRAMOX.

DRAMOX – це чеський потоковий сервіс. Репертуар онлайн-театру складає більш ніж 200 записів від 132 театрів із 22 різних країн, зокрема Берлінської державної опери, Англійського національного балету, Королівського театру в Мадриді та театру Бобіно в Парижі.  Платформа також пропонує постановки Театру де ля Віль у Париж, і Версальської королівської опери, Лос-Анджелеської опери, а також вистави з Шекспірівського фестивалю у Канаді. Прямо зараз на DRAMOX глядачі можуть подивитися вистави «Лебедине озеро» у виконанні Норвезької національної опери та балету, а також «Лускунчик» від Чеського Національного балету. 

Читайте також: Номінант на «Оскар» фільм «Белфаст» з українськими субтитрами

DRAMOX можна дивитися у якості HD та 4K на телевізорах зі smart TV та в додатках для смартфонів на базі Android та iOS.

В Україні з’явився перший онлайн-театр DRAMOX з кращими українськими постановками-Фото 3  В Україні з’явився перший онлайн-театр DRAMOX з кращими українськими постановками-Фото 4

Презентація DRAMOX в Україні пройшла 17 лютого у кінотеатрі “Жовтень”, гостями стали представники української театральної спільноти — театральні діячі, менеджмент столичних театрів, серед яких Даша Малахова та Наталія Чижова, Степан Стасюк, Борис Куріцин, Наталя Доля, Ксенія Ромашенко, Андрій Палатний, Анастасія Гайшенець, Павло Казанцев, Дмитро Весельский, а також режисер Семен Горов, дизайнер Серж Смолін, художник Серж Пайе, та продюсер Олексій Гладушевський

Статьи по теме