UA
RU

Валентина Сафро про досвід сортування сміття у великому місті

Все, що використовує людина, з часом стає сміттям. Тому наша планета за останні десятиліття буквально перетворюється на величезний смітник.

Як не перетворити наші міста на непридатні до життя та не передати наступним поколінням екологічну катастрофу у спадок? Питання складне, але почати можна з маленьких кроків. Наприклад, із сортування сміття.   
Валентина Сафро про досвід сортування сміття у великому місті-Фото 1

Інфлюенсерка та екоактивістка Валентина Сафро ділиться власним досвідом сортування сміття у великому місті. 

Куди потрапляє сміття?

Несортовані відходи, потрапляючи на звалище, гниють століттями, проникають в ґрунт і підземні води, забруднюють водойми та руйнують екосистеми. Тварини гинуть, приймаючи пластик за їжу, шлунки 90% морських птахів заповнені частинками пластику. У 2050 році, за прогнозами екологів, у світі не залишиться фактично жодної морської птахи, в шлунку якої не було б пластику. Те, що в організмі людини знаходять частинки мікропластику, вже давно відомий факт.

Деякі види сміття, такі як батарейки, лампи, що містять ртуть, пластмасові вироби, спричиняють колосальну шкоду. Температура гниття на звалищах подекуди настільки висока, що це легко призводить до займання. А часто для зменшення об’ємів відходів звалища спеціально підпалюють.

Наслідки очевидні: токсичний дим, забруднення повітря та водного середовища, продукти гниття потрапляють у ґрунт і ґрунтові води, які в результаті є джерелом водопостачання для  мешканців. При тлінні поліетиленового пакета у повітря виділяється понад 70 хімічних сполук, небезпечних для нашого здоров’я.

Валентина Сафро про досвід сортування сміття у великому місті-Фото 2
Як сортувати відходи? 

У зв’язку з небезпечною екологічною ситуацією у світі я закликаю правильно утилізувати відходи та здавати їх на переробку, де виробництва використають їх як вторсировину для нових товарів.

Органічні відходи можна компостувати та перетворювати на добрива чи біогаз. Ми можемо зменшити кількість сміттєзвалищ, зберегти екологічну рівновагу та в прямому сенсі врятувати нашу планету, якщо будемо не викидати, а здавати своє сміття на переробку.

Валентина Сафро про досвід сортування сміття у великому місті-Фото 3

Та багато хто не знає, з чого почати. На перший погляд, все складно й не зрозуміло. Щоб вам у цьому допомогти, я створила доступний гайд “Як сортувати сміття та вести екологічний спосіб життя», який можна знайти на моїй сторінці в Інстаграм. Я сортую сміття вже понад три роки та здаю його на сортувальну станцію No Waste Ukraine. У відео на YouTube я детально показую, наскільки це цікаво й легко. 

 Кожен з нас повинен жити з мінімальною шкодою для навколишнього середовища. Це особиста відповідальність і свідомість кожного.



Статьи по теме