UA
RU

Від темного боку особистості в «Чорному лебеді» до непрожитих емоцій у «Киті»: топ 5 фільмів режисера Даррена Аронофскі

З 2 березня на великі екрани виходить нова драма "Кит" Даррена Аронофскі. Згадуємо топ 5 найкращих фільмів режисера – яскравих, успішних, незабутніх.
Від темного боку особистості в «Чорному лебеді» до непрожитих емоцій у «Киті»: топ 5 фільмів режисера Даррена Аронофскі-Фото 1

Кадр «Чорний лебідь», 2010

Кожний фільм режисера Даррена Арнофскі – подія в світі кіно. Режисер вміло балансує на межі незалежного кіно та мейнстриму, піднімає у своїх фільмах глибокі проблеми та подає їх так, що вони стають цікавими масовому глядачеві.

За традицією, режисер прем’єрить свої стрічки на Венеціанському та кінофестивалі у Торонто. І його роботи завжди отримують найвищі оцінки глядачів та критиків. Разом з кінодистриб’ютором ADASTRA CINEMA ми зібрали «п’ятірку» картин майстра – від найбільш обговорюваної зараз стрічки «Кит» до «Чорного лебедя», найбільш касового фільму.

Від темного боку особистості в «Чорному лебеді» до непрожитих емоцій у «Киті»: топ 5 фільмів режисера Даррена Аронофскі-Фото 2

Кадр «Кит», 2023

«Кит» / The Whale, 2022

На 79-му Венеціанському кінофестивалі, де відбулася прем’єра фільму, зал 6 хвилин аплодував творчий групі, режисеру і головному актору Брендану Фрейзеру. Й досі драма підкоряє кінофестивалі, виборюючи нові нагороди і отримуючи схвальні відгуки глядачів.

Фільм розповідає історію викладача літератури, 270-килограмового чоловіка на ім’я Чарлі. Він живе як відлюдник, бо соромиться своє ваги, і навіть свої лекції веде онлайн і з вимкненою камерою. Єдина людина, яка за ним наглядає – його давня подруга-медсестра Ліз. Але сам Чарлі дуже хоче примиритися зі своєю донькою Еллі, яку колись покинув, через це дівчина розлючена на батька і знати його не хоче. Що насправді сталося з Чарлі, і чи можна йому допомогти? За що він так себе карає? Як історія кохання перетворилася на історію важкої хвороби? Усі відповіді – у новій драмі.

«Мати» / Mother!, 2017

Найбільш суперечлива робота майстра, але тим і цікава. На кінофестивалі у Венеції, де відбулася прем’єра, частина залу аплодувала Аронофскі, а друга частина – стукала ногами по підлозі, натякаючи на режисерський факап.

У фільмі Аронофскі метафорично висловив свої богоборчі ідеї – не всі глядачі з цм погодились, не всім сподобалось. Є Він, просто геній, і Вона, його дружина. Коли в неї народжується син, батько віддає дитину своїм фанатичним прихильникам, які роздирають малюка… Він приносить в жертву сина, Вона божеволіє, але любить Його. Нічого не нагадує?

Головні ролі у стрічці виконали Хав’єр Бардем і Дженніфер Лоуренс, яка, до речі, розповіла, що нічого не зрозуміла у сценарії, але погодилась зніматися у такій цікавій картині.

Подивіться цей фільм – незважаючи на метафори і деякі припущення, магія Арнофскі тут все одно діє.

«Чорний лебідь» / Black Swan, 2010

Цей фільм — один із найвідоміших у фільмографії Даррена Аронофскі і найприбутковіший: стрічка з бюджетом в 13 млн отримала бокс-офіс в 330 млн!

Історія молодої балерини Ніни, яка прагне стати примою і отримати жадану головну роль у балеті «Чорний лебідь». Вона дуже багато працює, але режисер вважає, що їй не вистачає… пристрасті. До того ж з’являється суперниця – красива, впевнена та сексуальна Лілі. Але Ніна йде на все, аби зіграти головну роль Чорного лебедя! Сам режисер лаконічно (і правдиво) сказав, що фільм про світлий та темний бік особистості.

Фільм насправді вражає- особливо робота акторки Наталі Портман: заради ролі вона сильно схудла, освоїли ази балетного мистецтва, і взагалі – перетворилася на свою героїню у фіналі, як зауважили критики. А ще Потрман таки взяла «Оскара», «Золотий глобус» та інші призи за цю роль, а також – на зйомках знайшла свою любов – майбутнього чоловіка, хореографа Бена Мільпьє.

«Реслер» / The Wrestler, 2008

Реслер Ренді, на прізвисько Баран, після серцевого нападу кардинально змінює своє життя: йде працювати в супермаркет і намагається почати нове життя. Але відчуває лише порожнину: донька не хоче з ним розмовляти, приятелька Кессіді, що йому подобається, відмовляє. Ренді вирішує повернутися до улюбленої справи, хоча розуміє, що це небезпечно. Але він готовий ризикнути усім за моменти свого справжнього життя.

Виконавець головної ролі, відомий в минулому актор Міккі Рурк, якого на той момент вважали згаслою зіркою, отримав багато престижних нагород за цю роботу.

До того ж «Реслер» взяв «Золотого лева», головний приз Венеціанського кінофестивалю: стрічка й зараз залишається найбільш успішною роботою Аронофскі з боку міжнародного визнання. Фільм має 58 призів (BAFTA, «Золотий глобус», премія «Незалежний дух» та ін) і 93 номінацій (серед яких дві на «Оскар»).

«Фонтан» / The Fountain, 2006

Аронофскі було 33 роки, коли він отримав під свій новий фільм аж $78 млн. Це був успіх – бо в головній ролі знімалися суперзірки Бред Пітт та Кейт Бланшет. Але несподівано все змінилося – Даррен розійшовся з актором у поглядах на роль, і той залишив проєкт. Робота над фільмом оновилася, лише коли на головну роль запросили Г’ю Джекмана і наречену режисера Рейчел Вайс, але й бюджет зменшився майже вдвічі.

Стрічка була і залишається найскладнішою серед фільмів режисера, бо торкається питань життя і смерті. Тут багато алегорій і метафор, не завжди ясно, де – реальність, де сни героїв, а де – інший пласт розповіді. Дехто розкритикував фільм за надлишковий символізм, а дехто порівняв Аронофскі з відомим режисером Стенлі Кубріком.  «Фонтан» був і залишається дуже талановитим твором, але до глядачів так і не дійшов, провалившись у прокаті.

Читайте також: «ВОЛОДАР ПЕРСНІВ» ПОВЕРНЕТЬСЯ НА ЕКРАНИ 

Статьи по теме