UA
RU

У США поставили виставу The Gaaga про суд над Путіним

У США розпочався прокат вистави The Gaaga/The Hague української режисерки Саші Денисової. На сцені покажуть путінських злочинців, які сидять у в’язниці. 

У США поставили виставу The Gaaga про суд над Путіним-Фото 1

Виставу поставив бостонський театр Arlekin Players Theatre. The Gaaga показує суд, який вже відбувається. Десять засуджених із вищого керівництва російської федерації коротають дні в голландській в’язниці. Шойгу згадує подорожі із Путіним по тайзі. Симоньян — свої погрози атомними бомбами. Патрушев непокоїться через генномодифіковану їжу. Суровікін мріє про сардельки. Матвієнко пиячить. Ковальчук сподівається на свої зв’язки. Сурков змирився. Пригожин звик до в’язниці. Кадиров турбується про дружин і лімузини. Путін бачить привидів. Кожен хоче звалити провину у воєнних злочинах на іншого. Прокурору й адвокату доводиться мати справу з бандою божевільних.

У США поставили виставу The Gaaga про суд над Путіним-Фото 2

Але ця комедія переплітається із трагедією. Паралельно у виставі виникають відгуки страшної війни. Це звірства російських солдат та свідчення українців, які втратили близьких. Яким буде вирок — вирішує глядач і українська дівчинка, яка розповідає цю історію. 

У США поставили виставу The Gaaga про суд над Путіним-Фото 3

Українська режисерка Саша Денисова розказала, як створювався проєкт. Їй запропонували зробити виставу про Путіна на початку повномасштабного вторгенння. Авторка каже, що тоді на думку прийшло лише одне слово — Гаага:

«Так почався цей проєкт: путінські злочинці сидять у в’язниці і ділять сосиски, вони смішні і безглузді, а на слуханнях намагаються уникнути покарання і звалити провину один на одного. Трагічні сцени з Бучі та Маріуполя поєднуються з чорною комедією. Драма сусідить із жорсткою критикою російського політичного керівництва. Ця вистава — дипломатичне нагадування про війну в Україні. Це — укол у серце, щоб через комедію і сатиру розповісти про біль і втрати та про високу ціну, яку сплачує Україна».

У США поставили виставу The Gaaga про суд над Путіним-Фото 4

Мета вистави — розказати про війну в Україні і зробити її ближчою американцям і європейцям. А також донести головну ідею — що розплата невідворотна і вона вже близько: «Гаага — не за горами». 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Arlekin Players Theatre

Читайте також: МІЖНАРОДНИЙ СУД У ГААЗІ ВИДАВ ОРДЕР НА АРЕШТ ВОЛОДИМИРА ПУТІНА

 

Статьи по теме