У Музеї Ханенків відкрилася виставка живопису «Гаага — Київ»
У Музеї Ханенків відкрилася виставки «Гаага — Київ. Живопис кінця ХІХ — початку ХХ століття з колекцій родини Гoґстедерів та Понамарчуків».
У Музеї Ханенків відкрилася виставка «Гаага — Київ. Живопис кінця ХІХ — початку ХХ століття з колекцій родини Гoґстедерів та Понамарчуків». Тут представлено 31 картину Гаазької школи та 11 робіт українських художників. Усі твори — кінця 19-го — початку 20-го століття з приватних колекцій. Також перед основною експозицією відвідувачі побачать фотороботи гаазького митця Піта Ґіспена з видами сучасної Гааги. Як зазначають у музеї, Гаага для нас є також символом міжнародного права і справедливості.
«Вперше після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в Музеї Ханенків експонуватимуться твори класичного мистецтва. Наш музей завжди був місцем діалогу культур, зберігаючи артефакти з різних країн світу, від західної Європи до Далекого Сходу. Нажаль, показувати предмети нашої колекції ми наразі не можемо, оскільки від перших днів війни вона законсервована і убезпечена», — розповіли організатори.
Твори митців Гаазької школи написані на пленері — під відкритим небом. Вони демонструють зміни, які відбулися у європейському живописі в останні десятиліття ХІХ та на початку ХХ століть, на що вплинули французькі митці Барбізонської школи та імпресіоністи. Українські художники переосмислювали досвід у дусі національних традицій. На виставці представлені роботи Якоба Маріса, Сергія Васильківського, Антона Мауве, Миколи Пимоненка, Івана Труша, Віллема де Зварта.
«Мабуть для багатьох будуть відкриттям інші збіги у культурних кодах Голландії та України. Наші улюблені соняхи з легкої руки Ван Гога стали «персонажами» натюрморту Яна Кніккера. А лелека — український символ нового життя і надії — є емблемою міста Гаага», — зазначають організатори виставки.
Виставка триватиме з 17 травня по 16 серпня.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Офіс Президента України
Читайте також: У ЛАВРІ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА «ІКОНИ НА ЯЩИКАХ З-ПІД НАБОЇВ»