UA
RU

Відкрилась виставка «Київська ялинка від XIX століття — до сьогодення»

Редагувати переклад

У Музеї історії міста Києва відкрилась виставка «Київська ялинка від XIX століття — до сьогодення». Вона розповідає про трансформацію святкування Різдва. 

Відкрилась виставка «Київська ялинка від XIX століття — до сьогодення»-Фото 1

У Музеї історії міста Києва відкрилася виставка «Київська ялинка від XIX століття – до сьогодення». На виставці розповідається, як змінювались традиції святкування Різдва в Україні.

Відкрилась виставка «Київська ялинка від XIX століття — до сьогодення»-Фото 2

Зокрема, показано трансформацію святкової ялинки — від різдвяної в ХІХ і початку ХХ століть до новорічної у 1930-90-і роки. В наш час ялинка знову стає різдвяною.

Відкрилась виставка «Київська ялинка від XIX століття — до сьогодення»-Фото 3

«Радянська влада всюди вплітала пропаганду. За тих часів навіть новорічні іграшки були рупором для неї. Віфлеємську зірку замінили на п’ятикутну «кремлівську». Замість ангелів — картонні та ватні піонери й червоноармійці. В іграшках відображалися досягнення Радянського Союзу — освоєння Півночі, космосу, кукурудзяна кампанія», — розповідають організатори виставки. 

Відкрилась виставка «Київська ялинка від XIX століття — до сьогодення»-Фото 4

На експозицію демонструються вінтажні ялинкові іграшки, фігурки з вати та пап’є-маше, прикраси з тонкого скла ручної роботи, гірлянди, картонні та пластикові іграшки, фабричні скляні іграшки.

Відкрилась виставка «Київська ялинка від XIX століття — до сьогодення»-Фото 5

Також тут представлені живописні та графічні роботи українських митців із зображенням зимового Києва з фондів Музею історії міста Києва, які створюють святковий настрій

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читайте також: У КИЄВІ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА ХУДОЖНИКА ІВАНА МАРЧУКА «СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ»

Статьи по теме