Культурний простір Squat 17b та Центр підготовки операторів БПЛА “Крук” разом із куратором Олександром Заклецьким відкривають виставку “Очі перемоги”, присвячену дронам як новому цивілізаційному явищу.” В ній взяли участь 12 сучасних українських художників.
Виставка, яка відкриється 21 січня, насправді поєднує дві важливі події – культурний захід за участі робіт сучасних українських художників, серед яких Андрій Сидоренко, Олександр Грехов, Людмила Раштанова, Dita Galas, Володимир Падун, Людмила Падун, Едуард Потапенков, Олексій Сай, Роман Шостя, Нікіта Тітов, Юрко Журавель, Олекса Манн; а також презентація календаря, проілюстрованого роботами художників. Організатором проекту Центром підготовки операторів БПЛА «Крук» на чолі з Віктором Тараном, в партнерстві з «Аеророзвідкою». Виставка робіт під назвою «Очі перемоги» демонструє картину нового цивілізаційного явища під час війни – безпілотники та їх роль в війні України з російським окупантом.
Центр підготовки операторів БПЛА “Крук” з’явився у квітні 2022 року, як реакція на запит ЗСУ. Тут військові проходять теоретичні та практичні навчання, вчаться літати на симуляторах та практикуються зі справжніми безпілотниками. В центрі підготовки операторів БПЛА “Крук” навчаються також і цивільні. Керівник центру – Віктор Таран. Інструктори центру – професійні пілоти, оператори, спеціалісти. За перші півроку центр підготував більше 1000 операторів дронів.
На виставці гості матимуть змогу поспілкуватись з художниками та представниками центру “Крук”, придбати календар та експонати виставки “Очі перемоги”, а головне — зробити свій внесок в ремонт 14 навчальних дронів (потенційна сума ремонту – 400 000 грн).
“З 24 лютого ми почали по іншому сприймати слова “вихід”, “прильот”, “турнікет”, “град”, “ураган”, абсолютно інший асоціативний ряд стали викликати топоніми Ірпінь, Буча, Маріуполь, Чорнобаївка. Ця війна інакша, адже через кількість інформаційних ресурсів та технічних розробок ми її не уявляємо, а можемо бачити постійно в онлайн режимі, зокрема завдяки безпілотним літальним апаратам. Звісно це дає відбиток для будь-кого й не оминає художників, які також, доступним їм мистецькими інструментами наближають перемогу, беручи участь у благодійних аукціонах, зборах, волонтерських інціативах, збираючи гроші на дрони і не тільки на них”, – говорить куратор виставки Олександр Заклецький.
Гроші, які будуть зібрані на відкритті виставки, та кошти, зібрані від продажу експозиційних робіт та календарів, будуть направлені на ремонт навчальних дронів.
Читайте також: «МИ МАЄМО ПОВЕРНУТИ З РОСІЇ УКРАЇНСЬКУ КУЛЬТУРНУ СПАДЩИНУ»: ЗАВЕРШЕНО ВИРОБНИЦТВО ФІЛЬМУ ПРО КАЗИМИРА МАЛЕВИЧА