7 червня о 18:00 до Кіноспільноти прийдуть два кінорежисери – Аркадій Непиталюк і Віталій Кікоть. Що їх пов’язує, крім спільної професії? Віталій вчився кінорежисурі в майстерні Аркадій Непиталюка, а ще – вони обидва тонко відчувають трагікомічність та добру іронію цього світу, ту саму, результатом яких є щира посмішка, розуміння та легке співчуття. Режисери розповідатимуть про себе, про свої фільми, про те, як вони уявляють собі жанр національної комедії та про її особливості, відповідатимуть на питання глядачів, братимуть участь в обговоренні своїх фільмів після перегляду короткометражок “Кров’янка”, “ГКЧП”, “Сумні портрети'”. На запитання рубрики “Чоловік говорить” відповів Віталій Кікоть.
Яким повинен бути «справжній чоловік»?
Коли чую це питання – у голову автоматично лізуть нав‘язані шаблони типу “той, хто може захистити свою жінку”, “утримує родину”, “не скиглить” тощо. Але ж чи можна сказати, що хлопець з інвалідністю – не справжній чоловік, бо не зможе фізично захистити свою дівчину? Батько родини, який заробляє на рівних з дружиною – не справжній чоловік? А той, хто плаче на похороні друга? Саме поняття «справжній чоловік» означає, що є якісь несправжні, а я не звик ділити людей за такими категоріями, як жінок, так і чоловіків. Кожен може бути таким, яким хоче бути. Якраз тоді і буде справжнім.
Які життєві уроки дали вам батьки?
Таких уроків дуже багато, але, мабуть, виділю один: ніколи не думати, що вже нічого не можна виправити/змінити. Поки ти живий – все можна пофіксити, навіть якісь фантастичні халепи.
У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» і «після»?
Мені 33 роки, і таких моментів я вже маю декілька. Окрім того самого, який ми всі з вами розділяємо (маю на увазі війну), виділю ще смерть мого батька і народження доньки.
Що найбільше вас драйвить: в житті, роботі, стосунках?
Мене драйвить, коли я відчуваю позитивний фідбек. Так у всіх, мабуть. Коли тебе запалюють – ти розгоряєшся, і так у всьому: на роботі, у стосунках, в житті в цілому.
Як вам здається, ви вже знайшли себе?
Я не можу сказати, що знайшов себе у якихось глибоких сенсах. Я продовжую розвиватися, життя кожен день завдає нових уроків і підкидає випробувань. У 17 років я би твердо сказав «звичайно знайшов!», але зараз – вже не зарікатимусь.
Якими критеріями ви вимірюєте успіх?
Критеріями задоволення. Якщо ти кайфуєш від того, що робиш – це найбільший успіх з тих, які тільки можна отримати.
Як виглядає ваш стандартний день?
В мене немає стандартних днів як таких, тому мені складно описати свій день якось більш менш правдоподібно. Я людина настрою, можемо зненацька вирішити кудись поїхати, щось зробити і день вже виходить за рамки стандартності. Дякую дружині, що завжди підтримує моїх тараканів. І дякую, що має власних.
Які якості партнера для вас важливі?
Я якраз описав їх вище. Додам ще почуття гумору і повагу до того, кого любиш. До всього іншого, як на мене, можна притертися.
Яка людина ніколи не буде з вами поруч?
Людина без почуття гумору. Не те, що я таких не сприймаю, ні, просто така людина поруч зі мною довго не витримає.
Яка матеріальна річ – найцінніша для вас та чому?
Я довго думав над цим питанням, бо не маю особливої прив’язаності до речей узагалі – будь то якісь нагороди чи подарунки від близьких (тому мені краще дарувати емоції). Тому запитав себе, від зникнення чого б я засмутився найбільше. Мабуть від того, що найбільше коштує, квартира, виходить. Ще засмутився би, якби хтось вкрав мої кросівки, бо я їх довго вибирав і вони дуже зручні.
Що ви вважаєте в житті найбільш важливим? Що найменш важливим?
Життя найбільш важливе, свобода, здоров‘я близьких людей. В цьому переліку для мене не буде нічого матеріального.
Який антивоєнний твір ви вважаєте геніальним?
Я зараз почав знайомитися з романами Багряного, тому хочу саме їх згадати. Хто не читав «Тигроловів», «Сад Гетсиманських» – думаю, якраз саме час.
Читайте також: «КИЇВ. КУДИ ПІТИ І ЩО ПОДИВИТИСЬ»: MUST SEE У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ЧЕРВНЯ