UA
RU

Як бути волонтером і вберегти своє психологічне здоров’я: 7 наглядних кроків

Редагувати переклад

Волонтери – люди, які здатні в короткий термін дістати всі необхідні речі та доставити їх просто в епіцентр бойових дій.

Війна показала, наскільки українці єдиний народ і продемонструвала, як за мінімальний термін можна створити найбільшу волонтерську мережу у світі. В цьому наша сила, однозначно! Але варто пам’ятати, що допомогати потрібна кожному, навіть тому, хто сам допомагає нон-стоп.

Зараз, в умовах воєнного стану, волонтери працюють, не покладаючи рук, і часто стається так, що вони просто видихаються. Турбуватися про інших – прекрасно, але не варто забувати про себе. Тому на волонтерському Телеграм-каналі “Українська Волонтерська Служба” з’явились практичні поради, як стати головним волонтером для себе самого.

Волонтерська допомога самому собі в 7 кроків

Як бути волонтером і вберегти своє психологічне здоров’я: 7 наглядних кроків-Фото 1

Крок 1: Допомога, сама по собі, неймовірна і не важливо, буде це масовий процес чи одиничний. Неможливо допомогти всім, варто про це пам’ятати і не картати себе за те, що ви не входите в усі волонтерські мережі світу і що вам не вдалося врятувати ціле місто. Від цих нав’язливих думок страждає головна жертва – ваша особистість. Допомагаючи собі і зберігаючи свою рівновагу, ви допомагаєте іншим.

Як бути волонтером і вберегти своє психологічне здоров’я: 7 наглядних кроків-Фото 2

Крок 2:  Не нехтуйте тим, що раніше давало вам сили та сприймайте турботу інших про вас, як данину. Повноцінно харчуйтесь, тепло вдягайтесь та давайте собі відпочивати. 8-годинний сон – запорука успішного волонтерства. Якщо не вдається поспати стільки, намагайтесь відпочивати тоді, коли не лунає сирена. Пам’ятайте, якщо ви не допоможете нікому сьогодні, нічого страшного не станеться – ви і так багато зробили для інших українців.

Як бути волонтером і вберегти своє психологічне здоров’я: 7 наглядних кроків-Фото 3

 

Крок 3: Не беріться за все. Розпилюючись на всі запити, можна не тільки не якісно виконувати свою роботу, а й втратити себе та інтерес. Оберіть один напрямок, в якому ви точно впевнені та робіть свою роботу. Тільки в такому випадку ви будете отримувати задоволення від процесу та не виснажуватись морально.

Як бути волонтером і вберегти своє психологічне здоров’я: 7 наглядних кроків-Фото 4

Крок 4: Навчіться делегувати свою роботу. Якщо відчуваєте, що час відпочити – відпочиньте. Передайте свої обов’язки на певний час комусь іншому, а самі поверніться на крок 2 і дайте собі можливість видихнути.

Як бути волонтером і вберегти своє психологічне здоров’я: 7 наглядних кроків-Фото 5

Крок 5: Якщо напрям не в вашій компетенції, краще не брати його. Діяльність, в якій ви не ас, краще залишити експертам. Згодні, іноді волонтери за короткий час можуть перекваліфікуватись та розумітися на всіх воєнних аспектах та нюансах, але існують інші області, де ваша допомога необхідна. 

Як бути волонтером і вберегти своє психологічне здоров’я: 7 наглядних кроків-Фото 6

Крок 6: Завжди доводьте справу до кінця. Навіть, якщо ви знайшли необхідну гуманітарну допомогу чи виконали інший запит, пізніше поцікавтесь чи все нормально, чи запит виконаний вірно. 

Як бути волонтером і вберегти своє психологічне здоров’я: 7 наглядних кроків-Фото 7

Крок 7: Вірити в краще. Позитивні думки завжди дають більше сили та натхнення. Вір в міць ЗСУ та український дух.

І при нагоді, тіште себе, навіть звичними речами, такими як філіжанка кави.

Інформація взята з Телеграм-каналу https://t.me/VolunteerCountry

Статьи по теме