Як можна допомогти, якщо ви далеко від війни: 8 способів
Щоб не картати себе за те, що ви знаходитесь наразі в безпеці.
Ми вже писали про синдром провини вцілілого і про те, як з ним боротися. Тепер настав час поговорити про наступний етап, коли можна бути дійсно корисним під час війни.
Всі ми, хто знаходиться далеко від лінії фронту і відчувають потребу допомогти нашим Збройним силам України, шукають чим можна зарадити. Українська Волонтерська Служба підготувала 8 можливих сценаріїв допомоги у боротьбі з ворогом.
Спосіб №1: Перераховувати кошти на потреби
Наразі існує багато організацій, котрі збирають кошти на потреби української армії, а також на гуманітарну допомогу. На жаль, не всі доброчесні й лише прикидаються благодійними організаціями або волонтерами, тому радимо краще довіряти перевіреним офіційним фондам. Наприклад, кошти на підтримку ЗСУ можна перерахувати через застосунок “Дія”, через банк ПриватБанк чи monobank або відправити гроші організаціям, в яких ви точно впевнені.
Спосіб №2: Організація гуманітарної допомоги
Якщо у вас є організаторські здібності, можна стати координатором пункту прийому гуманітарної допомоги. Зараз в Україну із-зі кордону та з інших регіонів приходить багато вантажівок з провізією, одягом та амуніцією для військових, яку потрібно розвантажити, пересортувати та відправити у пункти призначення. Також, можна долучитися до збору гуманітарної допомоги та запропонувати те, що маєте саме ви.
Пам’ятайте, що не тільки люди, а й тварини потребують допомоги. Притулки, зоопарки та сусідські тварини також мають право на захист.
Спосіб №3: Допомога переселенцям
Допомагати можна, не виходячи з дому. Ви можете запропонувати житло переселенцям чи готувати гарячі обіди для них. Також можна поділитися своїм чи дитячим одягом, ліками, а також надавати допомогу в пунктах тимчасового прихистку біженців.
Спосіб №4: Створення амуніції
В багатьох містах існують центри, де відшивається спецодяг для українських військових або плетуться маскувальні сітки. Ви можете долучитися до лав волонтерів, котрі шиють балаклави, батники та штані для військових в цехах, або створюють власноруч сітки з ганчірок, часто такі пункти знаходяться в школах та інших місцях, де є бомбосховище.
Спосіб №5: Автоволонтерство
Якщо у вас є автомобіль і можливість на ньому пересуватись, то зараз волонтери в постійному пошуку людей, котрі можуть перевозити людей чи гуманітарну допомогу. Такі люди завжди потрібні.
Спосіб №6: Кіберволонтерство
Ще одна нова галузь в області волонтерства. В цю війну соціальні мережі стали потужним інструментом в боротьбі з дезінформацією та проросійськими настроями. Блокування ворожих акаунтів, поширення правдивої інформації на просторах Інтернету підвищує шанс на перемогу.
Спосіб №7: Територіальна оборона міста
Якщо ви відчуваєте, що готові взяти до рук зброю та захищати кожен міліметр свого рідного міста – тероборона чекає на вас. Все чаще фіксується просування диверсантів по території України, вони намагаються проникати в бомбосховища, сіяти паніку, а також займаються мародерством. Якщо одним словом, у територіальної оборони роботи вистачає.
Спосіб №8: Допомога за кордоном
Українці, що знаходяться по ту сторону кордону також можуть активно допомагати. Надання тимчасового прихистку, допомога у працевлаштуванні чи оформленні документів – важливий вклад, який ви можете зробити, знаходячись тисячі кілометрів від подій.
По інформації Української Волонтерської Служби.