Збираєтесь у подорож і знову хвилюєтесь, що доведеться в аеропорту доплачувати за багаж? Все б ще нічого, але вкінці відпустки виявиться, що половиною речей ви не користувались, а найважливішого так і не взяли? Тоді читайте ТОП-5 порад, як взяти з собою все, що потрібно, і не набрати зайвого.
Якщо авіаперевізник загубить ваш багаж або ж доставить його із затримкою, ви ризикує залишитись не лише без своїх улюблених чи коштовних речей, але й без предметів першої необхідності. Зовсім не класно на самому початку відпочинку залишитись без купальника або ж спортивного спорядження, яке на гірськолижному курорті точно коштує недешево. Тому крім звичайної медичної страховки, оформіть страховку вашого багажу. Страхова компанія вбереже вас від зайвих витрат і протягом 24 годин після звернення надішле першу частину компенсації на вашу карту.
На основі нього сформуйте гардероб. Беріть одяг, який легко комбінується між собою. Так ви з мінімальної кількості речей зможете скласти максимальну кількість образів. Не беріть речей, які ви не одягаєте вдома. У поїздці вони теж лежатимуть без діла.
Речі, які можуть вам знадобитись: шкарпетки та білизна, футболки, сорочки, сукні/спідниці, джинси/штани/шорти, худі або теплий светр, легка куртка, прикраси та аксесуари, одяг для сну, ремінь. Із взуття знадобляться кросівки, туфлі та шльопанці. Обирайте зі списку те, що вам потрібно.
Коли валіза зібрана, уявно пройдіться по частинах тіла від низу до верху, щоб перевірити чи ви все склали. Візьміть із собою голку з ниткою. Вони вас врятують, якщо щось порветься або не так сидітиме.
Якщо їдете на морський відпочинок, не забудьте про купальник, сонячні окуляри, фумігатор, крем від сонця та головний убір.
Якщо збираєтесь у країну з прохолодною погодою чи дощем, візьміть парасольку або дощовик, силіконові чохли для взуття та термобілизну.
Спакуйте всі необхідні гаджети: телефон, зарядка, навушники, power bank, адаптер в розетку, карта пам’ яті, фотоапарат.
Обов’язково візьміть із собою паспорт, квитки, страховку, гаманець, банківську карту та водійські права. Зробіть фото усіх цих документів та надішліть собі на пошту або в месенджер.
Сьогодні розроблено чимало програм, які допомагають мандрівникам. Оберіть та завантажте на телефон ті. що знадобляться вам у поїздці. Ось 5 універсальних:
– Maps me – деталізовані карти, які працюють офлайн. Тут є пішохідні маршрути, фото вулиць, місцевий транспорт, кафе та навіть громадські вбиральні. Не забудьте завантажити карту необхідного міста перед поїздкою.
– Ekta insurance – застосунок міжнародної страхової компанії ЕКТА, який містить всі дані про ваш страховий поліс. Ви можете оформити страховку для виїзду за кордон онлайн на сайті або через месенджери Viber чи Telegram. Особисті дані можна ввести вручну, просканувати з фото вашого закордонного паспорта або ж підтвердити передачу даних у застосунку “Дія”. Оплатити обраний пакет можна в Apple Pay чи Google Pay, також є зручна система оплати на сайті.
– PackPoint – програма автоматично визначає, які речі можуть вам знадобитись. Вказуєте місто, тип відпочинку та тривалість поїздки, а вона автоматично визначає, які речі можуть тобі знадобитись.
– Google Translate – заздалегідь завантаж необхідну мову, якщо хочеш, щоб застосунок працював офлайн. При необхідності відкрий програму, наведи камеру на текст, увімкни мікрофон або напиши потрібні слова й одразу отримай переклад.
– Numbeo.com – сайт, який містить статистичні дані різних країн світу. Якщо не знаєш, який бюджет виділити для подорожі,заходь туди, там є всі ціни, залишилось тільки підрахувати загальну вартість.
Читай также: Отец-маньяк: Вышел трейлер третьего сезона сериала «Ты»
Аптечка має містити знеболювальний та жарознижувальний засоби, ліки проти застуди, алергії та шлунково-кишкових захворювань, а також пластирі, антисептик та те, що допоможе при пораненнях та сонячних опіках. Якщо є препарати, які ви приймаєте регулярно – покладіть їх у достатній кількості.
У косметичку складіть декоративну косметику, свій денний та вечірній догляд за обличчям, зубну пасту та щітку, шампунь, кондиціонер, гребінець, бритву та засіб для гоління, а також пилочку. пінцет, ватні диски і вушні палички, засоби гігієни та резинки для волосся. Уточніть чи є у вашому готелі/ апартаментах фен та рушник.
Візьміть із собою у вашу сумочку/ручну поклажу маленьку косметичку, куди покладіть вологі серветки, одноразові хустинки, дзеркальце, зволожувальний крем,очні краплі, засіб від захитування, антисептик для рук та гігієнічну помаду.
Зверніть увагу!
Якщо ви подорожуєте лише з ручною поклажею, у ній не має бути жодних колючих та різальних предметів, а також рідин та аерозолів об’ємом понад 100 мл та загальним об’ємом більш як 1 л. Упаковані вони повинні бути в один герметичний прозорий пластиковий пакет, розміри якого не мають перевищувати 20 см у довжину та ширину.
За кордоном банкомат може брати додаткову комісію, тому рекомендуємо взяти невелику суму готівки з собою в $ або €. Решту суми покладіть на свою банківську карту і не забудьте взяти її з собою. У деяких місцях не можна розплатитися Apple Pay чи Google Pay, лише картою.
Також попвніть рахунок вашого телефону для роумінгу, якщо не вдасться купити місцеву сімку, або умови будуть невигідними.
Щоб не зіпсувати собі настрій перед подорожжю, перед виходом з дому перевірте чи ви виключили всі прилади, перекрийте воду, полийте квіти, викиньте із холодильника продукти, перевірте з якого аеропорту/вокзалу ви їдете, а також наявність всіх документів: паспортів, квитків, страховки тощо, зачиніть вікна та двері на всі замки.