UA
RU

Як це було: Тур-дегустація KOBLEVO Grape Harvesting Tour 2021

Редагувати переклад
Найбільший виробник українських вин KOBLEVO запросив блогерів та журналістів у KOBLEVO Grape Harvesting Tour 2021, щоб вони на власні очі подивилися, як народжується вино.

Як це було: Тур-дегустація KOBLEVO Grape Harvesting Tour 2021-Фото 1

У турі вони відвідали виноградники, що знаходяться в унікальній природній зоні поміж теплим Чорним морем та заповідним Тилігульським лиманом. Неповторні ґрунтово-кліматичні умови цієї місцевості дозволяють вирощувати тут виноград кращих європейських сортів. Поціновувачі вина були вражені їх розмаїттям: тут вирощують виноград сортів Аліготе, Шардоне, Совіньйон блан, Ркацителі, Іршаї Олівер, Рислінг рейнський, Мускат Оттонель і Трамінер рожевий, Каберне Совіньйон, Мускат гамбурзький, Мерло, Одеський чорний , Бастардо магарачський, Сапераві та інших. Понад 2000 гектарів виноградників (3333 саджанця на гектар) – справжній скарб, бо KOBLEVO закуповує найкращі європейські саджанці з провідних винних регіонів Франції, Італії та Німеччини. Їх дбайливо висаджують, вирощують та доглядають, аби лоза виросла й дала ідеальні для вина ягоди.

Нічна варта

Як це було: Тур-дегустація KOBLEVO Grape Harvesting Tour 2021-Фото 2

Журналісти та блогери відправилися з агрономами на збір винограду для лімітованих колекцій вина о п’ятій ранку, бо щоб виготовити добре вино, треба виходити в ніч та збирати виноград до перших променів сонця: так він зберігає найкращу органолептику: смак та аромат. У KOBLEVO кажуть, що воно того варте, адже виноград зранку ще «спить» та не псується сонцем. 

Біля кущів винограду садять троянди, які захищають виноградники від комах та сигналізують агрономам, про різні захворювання винограду, тому що починають відчувати негаразди першими. У такий спосіб можна своєчасно зреагувати і захистити виноград. Виглядає таке сусідство з трояндами дуже романтично! До речі, хімікати в жодному разі не використовують, а з бур’янами боряться механічними сапами. Максимальна користь і якість винограду досягається завдяки контролю кількості ґрон на кущі – в ідеалі їх залишається лише чотири.

Читайте також: Святкування культурного символу і нової монографії Мирослави Мудрак про Георгія Нарбута — 135 років легенді

Секрети виноробів

Як це було: Тур-дегустація KOBLEVO Grape Harvesting Tour 2021-Фото 3

Найстаріше виноробне підприємство було створене в курортній зоні Коблеве в 1982 році, хоча історія цього найбільшого виноградного господарства в Україні почалася з далекого 1792 року, коли британець граф Коблє посадив першу виноградну лозу і прославив південне Причорномор’я як виноробний край. Завдяки вдалому розташуванню виробництва, врожай потрапляє на виноробню KOBLEVO  майже одразу: від двадцяти хвилин до двох годин. Виноград обробляють без перетирання шкірки та кісточки за допомогою пневматичного пресу (потужність перероблювальних ліній 160 тонн на годину).

Це кропітка праця: з однієї тони винограду можна отримати 700 літрів виноградного соку, з якого буде вироблено біля 650 літрів вина

– каже головний технолог винозаводу KOBLEVO Матвєєва Тетяна.

В лабораторії винозаводу фахівці визначають рівень цукру й кислотності у виноматеріалі, вносять чисті культури дріжджів окремих рас для кожного сорту, контролюють усі фізико-хімічні та мікробіологічні показники. Зберігають виноматеріал у сховищі, яке вміщує до 20 мільйонів літрів! Його оброблюють холодом, що дозволяє позбутися осаду при зберіганні. З 2013 р на заводі застосовують холодний стерильний спосіб розливу для збереження користі і біологічної цінності вина.

Цікава дегустація

Як це було: Тур-дегустація KOBLEVO Grape Harvesting Tour 2021-Фото 4

Щорічний обсяг виробництва вражає – понад 20 млн пляшок високоякісних вин та вермутів. Всього на підприємстві розроблено понад 80 позицій вина, серед яких столові (сухі, напівсухі і напівсолодкі), кріплені (міцні і десертні), а також вермути. Журналісти та блогери не лише побачити повний процес виробництва вина (від вирощування винограду і його первинної переробки до бродіння, фільтрації, обробки холодом і, в кінцевому підсумку, до розливу вина в пляшки, а й завітали на дегустацію. Досвідчені експерти з вина навчили їх усім тонкощам правильної дегустації, пояснили, як обирати і насолоджуватися вином, а також розказали правила гастрономічного поєднання різних вин.

«Попри різні відтінки смаку, наші вина створені виключно з винограду. – Ділиться секретами головний технолог KOBLEVO Матвєєва Тетяна. –  А в рецептурі вермутів використовуються 11 натуральних трав, квіток і прянощів, включаючи: троянду ефіроолійну, шавлію, коріандр, лаванду, мелісу, полин, ромашку, безсмертник, мускатний горіх та ваніль».

Залежно від сорту винограду, вина розкриваються різними первинними відтінками: наприклад, шарконе – нотами білих фруктів, цитрусів, совіньон – нотами аґрусу, маракуї та цитрусів, каберне-совіньон – чорної смородини, мерло – відтінками сливи. Вторинні відтінки карамелі або вершкового масла чи дюшесу приходять в процесі технологічної обробки, а третинні відтінки – аромати сухоцвітів, кураги або горіхів залежать від тривалості витримки. Але усього цього не додають у вино,

– розказує винний експерт Євгенія Ніколайчук.

Також родзинкою туру стало відвідування устричної ферми «Устриці скіфії», де журналіст та блогери спробували найсмачніші устриці з солоного Тилігульського лиману та дізналися від устричного сомельє, з якими винами цей делікатес смакує найкраще.   

Як це було: Тур-дегустація KOBLEVO Grape Harvesting Tour 2021-Фото 5

«Гарне вино  – як гарний фільм: швидко закінчується, залишаючи чудовий післясмак,» –  говорив режисер Федеріко Фелліні.  З кожним ковтком в ньому відкривається щось нове, воно народжується і відроджується в кожному новому поціновувачі.

KOBLEVO Grape Harvesting Tour 2021 відкрив таємниці народження якісного українського вина, в якого з’явилися нові прихильники. Адже недарма в активі виноробні KOBLEVO більше 50 нагород престижних національних та міжнародних конкурсів!

Статьи по теме