З любов’ю до Києва: Марія Дідковська розповіла про нові проєкти

У День журналіста України, у київському ресторані Citronelle відбувся традиційний прес-бранч, під час якого Марія Дідковська, засновниця Citronelle, та кураторка проєктів Марʼяна Павлович-Томовски розказали про проєкти, які було реалізовано за останні місяці та поділилися ідеями і планами на майбутнє.

З любов’ю до Києва: Марія Дідковська розповіла про нові проєкти-Фото 1

Про ярмарки 

Однією з добрих традицій команди Citronelle і Saint Bar стали благодійні ярмарки. На одному з таких весняних ярмарків було продано 3100 тюльпанів, отриманих від партнера Украфлори, і завдяки небайдужим гостям, виручено 86 800 грн. А всі кошти було спрямовано на потреби Коростишівської школи-інтернату. Передали ми також і речі, які для дітей зібрали гості ярмарку. Хороші справи єднають, а єдність — це основа кожної перемоги! 

Про «Перемогу Гідності»

Ми пишаємось результатами благодійного проєкту “Перемога Гідності” , який став одним з головних наших проєктів 2023 року. Лімітована мистецька колекція шампанського Victoire de la Dignité, спеціально створена у Франції в ім’я перемоги України, доповнила колекції багатьох поціновувачів мистецтва і шампанського в Україні і далеко поза її межами. Кошти від її продажу спрямовано на потреби Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України та мобільних військових госпіталів. Цей проєкт – про єдність, про беззаперечну віру в перемогу, а також про те, що краса й мистецтво здатні рятувати та лікувати.

Натхненні минулоріч, ми продовжили працювати над іншими ініціативами і у 2024. 

З любов’ю до Києва: Марія Дідковська розповіла про нові проєкти-Фото 2

Про Великодній проєкт 

Ще одну з таких справ ми задумали до Великодня — одного з найважливіших для українців світлих весняних свят. Ми створили два велетенських яйця з бельгійського шоколаду, праліне та горіхів, вагою по 26 кг кожне. Одне з них ми подарували дітям у Коростишівській школі-інтернаті. А друге розіграли, аби зібрати кошти на облаштування кухні в інтернаті. Ми вдячні всім, завдяки кому це стало можливим, адже всі ми здатні творити дива, коли поєднуємо свої сили та прагнення чинити добро! 

Про проєкти, присвячені Києву  

І зрештою, ми надихнулися на продовження роботи над проєктами, які присвячені любові до нашого рідного, неповторного і мужнього Києва. Ми прагнемо створювати символи, щоб дарувати відчуття дому, незалежно від місця знаходження. 

«За мною Київ тягнеться у снах» — ці слова Василя Стуса є голосом колекції речей, що нагадують про улюблене місто і рідний дім. У 2022 році саме вони прикрасили нашу особливу лімітовану колекцію порцеляни. Ми створили власний символ любові до Києва — порцелянові тарілки, прикрашені зображенням таких улюблених рожевих каштанів, що нагадують про затишок, обійми, радість весняних днів з найдорожчими людьми. 

З любов’ю до Києва: Марія Дідковська розповіла про нові проєкти-Фото 3

З любов’ю до Києва: Марія Дідковська розповіла про нові проєкти-Фото 4

Про цукерки «Зорі Києва»

А сьогодні ми презентували  продовження цієї історії — колекцію шоколадних цукерок «Зорі Києва». Ми продовжуємо вшановувати красу, стійкість і неповторність нашої столиці, а також — глибину та силу творчого світобачення українських митців. Візуальним символом цукерок стала картина відомої української художниці Олени Придувалової «Поділ» — одна з тих, що були представлені в Citronelle в рамках проєкту «Перемога Гідності». Вона  прикрашає і частину пляшок лімітованої мистецької колекції шампанського. Кожна цукерка знаходиться в ложементі, на якому нанесено вислови славнозвісних українських митців про Київ. 

Цукерки «Зорі Києва» — це класичне французьке праліне з додаванням цільних горіхів фундука, вкритих якісним чорним шоколадом. Та передусім, кожна цукерка — це арт-обʼєкт із глибоким змістом, який обʼєднує нас. 

«Де б ви не були, якщо поглянете на зоряне небо, побачите ті ж самі зорі, які сяють і над Києвом» — такий слоган нашого проєкту. Ці цукерки для нас асоціюються з київським зоряним небом, яке об’єднує нас: ти бачиш зоряне небо, а в зорях ти бачиш Київ!

З любов’ю до Києва: Марія Дідковська розповіла про нові проєкти-Фото 5

Картина “Поділ” авторства Олени Придувалової, яку ми мали за честь вітати на нашому бранчі, стала візуальним символом колекції, і обрана нами недарма. Це не лише візуальне співпадіння — це символізм мистецтва, яке зберігає наші світлі спогади про мирні часи та тихі ночі, і сповнює нас мріями та надіями на те, що зоряні київські ночі обовʼязково будуть спокійними знову. 

“На цій роботі — наша Київська телевежа, така спокійна і збалансована. На початку війни ворог атакував її, намагаючись лишити киян без інформації, зв’язку, тобто без розуміння того, що відбувається. Але вежа вистояла. У той самий момент для мене ця картина стала символом Перемоги. Ми, українці, не втратили зв’язок та здатність чути, розуміти одне одного. Ця вежа, як кожен із нас, як уся країна — міцна та непохитна, стійка та єдина, як ніколи”, — розповідає Олена Придувалова.

«Зорі Києва» – це дійсно глибока мистецька співпраця, і про цей багатогранний зміст ми поговорили на нашій зустрічі разом з іще однією гостею — директоркою Музею історії міста Києва Діаною Поповою. 

«Команда Музею історії міста Києва працювала над художнім проєктом «Київ вночі», аби нагадати містянам про безтурботні емоції мирних київських ночей! І ми щиро радіємо співпраці із ініціативою Марії Дідковської «За мною Київ тягнеться у снах…» – ще одна прекрасна робота Олени Придувалової щемливо доповнить загальну картину нічного Києва, відтворену наразі в нашому музеї», – розповіла директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Саме зараз і до 30 червня в Музеї історії міста Києва представлена виставка робіт українських митців ХIX-XXI століття, натхненних нічною красою столиці “Київ вночі”. Картина “Поділ” Олени Придувалової представлена там у тому числі, а багато з відібраних до проєкту робіт експонується вкрай зрідка. Тож це можливість не лише поринути у спогади про замріяні київські ночі без повітряних тривог та комендантської години, а й доторкнутися до малоочевидної, невловимої сторони краси нашої столиці, яку тонко бачать українські митці.

З любов’ю до Києва: Марія Дідковська розповіла про нові проєкти-Фото 6

З любов’ю до Києва: Марія Дідковська розповіла про нові проєкти-Фото 7

З любов’ю до Києва: Марія Дідковська розповіла про нові проєкти-Фото 8

Після прес-бранчу у Citronelle гості заходу мали змогу відвідати виставку «Київ вночі», яку представив особисто її куратор — Микола Петриченко.

«Підсумовуючи, можу сказати, що лейтмотивом усіх наших проєктів та ініціатив стала Єдність і прагнення створювати ті сенси, які її зміцнюватимуть. У єдності наша найбільша сила, у єдності не існує маленьких і великих внесків, це поєднання сил усіх, хто прагне змінювати світ на краще та бути долученим до спільної місії. Ми бачимо нашу місію в тому, щоб спільними силами створювати маленькі та великі дива для тих, кому вони потрібні, і продукувати смисли, які єднатимуть і надихатимуть. А  сили на це нам дає наша стійка країна, її героїчний народ, та наше сильне місто. І всі, хто підтримує нас», — підсумувала Марія Дідковська, засновниця ресторану Citronelle, Saint Bar, благодійного проєкту «Перемога гідності» та БО «Відкрита музика міста». 

Марія більше року тому почала думати над новою ідеєю продукту, який би продовжив історію створення красивих речей. Продукту, який залишає всіх нас у моменті особливого задоволення від відчуття життя — тут і зараз. Продукту, завдяки якому ми будемо згадувати смак рідного міста, де б ми не були.

З любов’ю до Києва: Марія Дідковська розповіла про нові проєкти-Фото 9

З любов’ю до Києва: Марія Дідковська розповіла про нові проєкти-Фото 10

Завершилася зустріч традиційною гастрономічною частиною, під час якої  гості змогли продегустувати страви з нового літнього меню, які презентував шеф Citronelle Влад Кіндер.           

Статьи по теме