UA
RU

“Захоплений будинок»: Після успіху в Берліні виставку українського мистецтва про війну покажуть в Римі

Редагувати переклад
10-16 червня у римському арт-просторі WeGil відбудеться виставка The Captured House. До неї увійдуть твори сучасних українських художників, які в режимі реального часу документують гуманітарну катастрофу в Україні, спричинену нападом росії, та спонукають міжнародну аудиторію до діалогу про Європу як про «наш спільний будинок».
The Captured House 16

Роботи Маши Шубіної.

Назву виставки запозичено з оповідання аргентинського письменника Хуліо Кортасара, головний герой якого змушений тікати з власної оселі від невідомого зла.

До експозиції увійшли понад 200 творів живопису та графіки, фотографій, скульптур та інсталяцій від 50 сучасних українських митців: Тіберія Сільваші, Алевтини Кахідзе, Влади Ралко, Дар’ї Кольцової, Михайла Рая, Kinder Album та інших. Після російського вторгнення частина з них залишилася жити та працювати на Київщині, Харківщині, Херсонщині, Донеччині та в інших регіонах, де велися та ведуться бойові дії.

«Європа — це наш спільний дім, на який напав ворог. Росіяни вже розстріляли двері цього дому з боку Бучі, Ірпеня, Бородянки та інших міст і вбили багато людей. Нині мовою мистецтва ми попереджаємо про російську загрозу і закликаємо європейських громадян підтримувати Україну та українців усіма можливими способами» розповідає Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України.

The Captured House 8

Bucha. Me. 47 min by car. Авторка: Алевтина Кахідзе.

The Captured Houseп 6

75-річна Лариса Олександрівна стоїть перед зруйнованим фасадом свого будинку в мікрорайоні Павлове Поле, Харків. Автор фото: Андрій Баштовий.

Гамлет Зіньківський

Гамлет Зіньківський.

The Captured House 12

Кухонна шафа, наповнена столовими приборами та керамічним півником, який дивом уцілів після обстрілу будівлі в Бородянці. Автор фото: Єлизавета Серватинська.

Гамлет Зіньківський

Робота Олексія Сайя.

The Captured House 14

Роботи Влади Ралко.

«Сьогодні на наших очах твориться історія, яку потім ми передаватимемо наступним поколінням. Але хід цих подій залежить від усього світу. Бо зараз Україна виступає тим самим щитом, що стримує ворога від просування далі. Ось тому й допомога нашій державі — внесок у наше спільне безпечне майбутнє», — говорить Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України. 

The Captured House 13

«Мамина ковдра», автор роботи Оксана Левченя.

The Captured House 4

Автор фото: Макс Левін.

The Captured House 11

Богиня помсти, автор роботи: Юлія Бєляєва.

The Captured House 1

Покійні українці лежать на вулицях розбомбленої Бучі. Автор: Антон Логов

The Captured House 5

Автор роботи Kinder Album.

«Завдання виставки “Захоплений будинок” — не лише поінформувати глядача, а занурити його в атмосферу, в якій сьогодні опинилися українці. Тільки так можна відчути, що відбувається насправді й чому цю війну потрібно негайно зупинити», – розповідає співорганізаторка проєкту, куратор виставки Катя Тейлор.

The Captured House

Автор роботи Михайло Промінь.

The Captured House 2

Маріуполь. Автор фото: Євгеній Малолетка.

The Captured House 3

Справжні двері та предмети побути, привезені з Бучі, яка була під російською окупацією навесні цього року.

The Captured House 15

Співорганізаторка проєкту, куратор виставки Катя Тейлор.

7-15 травня виставка «Захоплений будинок» відбулася в берлінському арт-центрі Alte Munze. Експозицію відвідали близько 3000 людей. Спеціальною гостею церемонії відкриття стала Ребекка Хармс — колишня депутатка Європейського Парламенту та відома режисерка-документалістка.

Виставку «Захоплений будинок» (The Captured House) організовує київська агенція креативного менеджменту PORT. за сприяння Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Фото: Анастасії Ружанської.

Читайте також: SMALL TALK: 59-ТА ВЕНЕЦІЙСЬКА БІЄНАЛЕ В ЖОВТО-БЛАКИТНИХ КОЛЬОРАХ

Статьи по теме