UA
RU

Знайти баланс: як сприймати новини, щоб мінімізувати стрес від них

Стрес, депресія та виснаження – основні симптоми перевтоми від новин.

Ми живемо в епоху інформаційної війни і наразі вона вступила в активну фазу. Через нас кожен день проходить безліч негативних новин, з якими важко справитись. Мізки втомлюються і від цього ми отримуємо моральну і фізичну втому.

Знайти баланс: як сприймати новини, щоб мінімізувати стрес від них-Фото 1

Навчитися порційно читати новини та іншу інформацію – справжнє мистецтво, адже сприйняття дозованої інформації допомагає не тільки адекватно сприймати її, а й почувати себе комфортно. Ми розповідаємо, як навчитися сприймати новини і мінімізувати стрес від них.

За даними Американської асоціації тривожності та депресії, перегляд новин або соціальних мереж наразі може бути небезпечним для психологічного здоров’я.

Через  постійний доступ до новин 24/7 може бути складно обмежити наше споживання, особливо коли відбуваються критичні, важливі, великі світові події, які висвітлюють у ЗМІ. Коли новини споживаються в екстремальних умовах, це може завдати шкоди психічному здоров’ю,

 – каже Аманда Спрей, клінічний спеціаліст, доцент кафедри психіатрії та директор Військового сімейного центру Langone Health. 

Наприклад, якщо люди постійно споживають інформацію про війну через ЗМІ, це може викликати явні проблеми з психічним здоров’ям, такі як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). «Ще до війни існувало відчуття колективного лиха без особливої ​​колективної радості чи «перемог», які були пережиті останнім часом”— зазначила Спрей. Вона також уточнила, що негативні новини можуть змусити людей відчувати безнадійність. 

Основні ознаки стресу

Симптоми стресу різноманітні, але основні ознаки включають хронічну втому та порушення сну, зміну лібідо, акне, головні болі, хронічний біль та часте нездужання. Якщо відчуваєте будь-який з цих симптомів, це може бути ознакою того, що ви перебуваєте в стресі. Ви також можете відчувати проблеми з травленням, зміну апетиту, пітливість або прискорене серцебиття. 

 

Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний хрест»

Як навчитися сприймати новини

Незважаючи на стресові події, турбота про себе має бути пріоритетом, вважають експерти. Це може стати першим кроком до покращення загального самопочуття. Один із ефективних способів – вимкнути новини. 

Вкрай важливо брати участь у самоусвідомленні та звірятися з собою: скільки новин ви зараз споживаєте, наскільки вони повторювані в порівнянні з поданням нової інформації, як це впливає на ваше психічне здоров’я,

— сказала Спрей. 

  1. Відволіктися можна за допомогою справи, яка вам подобається чи приносить задоволення. Спочатку варто прийняти почуття безнадійності, потім зв’язати ці почуття зі своїми цінностями та запитати себе: “Хочу я стояти на місці чи рухатися далі?” і від своєї відповіді відштовхуватись.
  2. Щоб не відчувати стресу і безнадії, можете зайнятись волонтерською діяльністю. 
  3. Важливо говорити про страждання, які ви відчуваєте, з іншими. Занадто часто люди залишаються наодинці з дискомфортом, бо турбуються про те, щоб не обтяжувати інших своїми переживаннями. Не тримайте все в собі, знайдіть однодумця, який розділить з вами ці емоції.

І намагайтеся розбавляти новини, якимось розважальним контентом. Тут ми писали про акаунти в соціальних мережах, які піднімуть настрій та бойовий дух.

Фото: @elisa_ventur/unsplash.com

Статьи по теме