UA
  RU

  Знайти всіх: що робити якщо ваші рідні не виходять на зв’язок

  Редагувати переклад

  Перш за все, не панікувати.


  День кожного українця починається з того, що він робить перегукування в месенджерах та в телефонному режимі зі своїми близькими та рідними.

  Знайти всіх: що робити якщо ваші рідні не виходять на зв’язок-Фото 1


  Сьогодні головне питання “Як ти?” звучить не просто як шаблона фраза, а як “Я тебя люблю”. І всі ми з завмиранням серця очікуємо відповідь на неї, і коли вона не надходить довгий час – настає панічна атака. Що робити, якщо ваші рідні не виходять на зв’язок та чим можна зарадити читайте в нашому матеріалі.

  Головні кроки людини, яка шукає своїх близьких

  Крок 1: Не панікувати

  Паніка – головний ворог війни і неважливо, на державному чи особистому рівні. Ми розуміємо, що якщо довгоочікувана відповідь не надходить – емоції зашкалюють, але радимо опанувати себе та з “холодним розумом” підійти до вирішення цієї проблеми.

  Крок 2: Використовуйте всі можливі шляхи зв’язку

  Пишіть у всі можливі месенджери та соціальні мережі. Якщо там відповіді немає та ваш адресат давно був у мережі, пишіть смс чи зателефонуйте на стаціонарний телефон, якщо він є. Якщо є можливість і контакти сусідів – зв’язуйтесь з ними.


  Крок 3: Залучайте волонтерів

  У місці, де ведуться активні бойові дії обов’язково будуть волонтери. Знайдіть місцеві групи в Вайбері чи Телеграм-канали та напишіть про ваших близьких та рідних. Як показує практика, такий спосіб є доволі ефективним. Головне правило: не вказуйте конкретну адресу, щоб не привертати увагу мародерів. Ідеальне формулювання запиту – це вказати ім’я та прізвище зниклих, описати зовнішність, а краще прикріпити фото та уточнити в якому населеному пункті людина знаходилась на момент переривання зв’язку. Можна вказати район міста чи села, щоб волонтерам було легше зорієнтуватись.

  Читайте также: Якщо під час повітряної тривоги ви залишились у будинку, або не встигли добігти до укриття

  Крок 4: Подайте заявку на спеціальних платформах по пошуку зниклих

  Існує, як мінімум, три платформи, які допомагають шукати зниклих людей по всій країні. Можна скористатися Телеграм-каналом “Пошук зниклих”, де ви вказуєте дані людини та її місцезнаходження. Додатковим бонусом є те, що в цьому каналі публікують списки евакуйованих людей, в яких можна знайти своїх. Також є гугл-форма “Пошук зниклих Україна 2022”, в яку також необхідно подати всі дані, а після цю інформацію передають до місцевих волонтерів та територіальної оборони. Є гаряча лінія в Об’єднаному центрі пошуку зниклих та полонених. Сюди можна написати листа або зателефонувати.  Телефон:

  +38 067 650 83 32


  +38 098 087 36 01

  Електронна скринька:

  united.centre.ssu@gmail.com


  Бережіть себе та своїх рідних!

  Фото: Jenny Ueberberg/unsplash.com

  Інформація взята з Телеграм-каналу https://t.me/VolunteerCountry

  Статьи по теме