UA
RU

Знакові пісні до 32-ої річниці Незалежності України

За 32 роки Незалежності України змінилося кілька поколінь музикантів, під чиї хіти ми раділи, закохувалися, сумували, вірили. На наше прохання такий рейтинг склав Леша Донцов - засновник музичної платформи МУЗВАР та премії MUZVAR AWARDSсерії благодійних концертів МУЗИКА ВІЙНИ | ПІСНІ ПЕРЕМОГИ.
Знакові пісні до 32-ої річниці Незалежності України-Фото 1

Фото: instagram/the_hardkiss

Тарас Петриненко — Україна

Коли пісню в народі називають «другим гімном України» — це найвища та найдорожча оцінка, яку може отримати автор чи виконавець пісні. Для мене ця пісня з дитинства була магічною. Я, коли ще не розумів всю глибину тексту пісні, насолоджувався кожним її рядком та відчував «розчинення» в момент прослуховування цього шедевру.

Воплі Відоплясова — ВЕСНА

Момент, коли легенький вокаліз у нехитрій пісні стає легендарним… коли пісня надихає молодих артистів навіть через 20+ років після її релізу… коли «українська весна» отримала свій неповторний музичний настрій на довгі роки вперед.

Ruslana — Дикі танці 

Коли я чую перші секунди цього запального трека — моя внутрішня дика енергія прокидається. Дійсно, в далекому 2004 році революційна Руслана зробила для бренду «Україна» величезну промоцію у Європі. Сьогодні трек не втратив ані своєї хітовості, ані  якості звучання.

Jamala — 1944 

Про цей музичний скарб України можна говорити дуже довго. Геніальне виконання Джамали надало пісні діамантовий статус на довгі роки. 1944 — це ледь не єдина у світі пісня на сьогодні, що розповідає сотням мільйонів людей історію корінного народу Криму, в тому числі рідною мовою. Пісня, якою я пишаюся.

KAZKA — ПЛАКАЛА

Пісня, яку напам’ять знає ледь не кожен українець. Пісня, яка розділила країну на тих, кому чується «поплакала і знов» та «поплакала і стоп». Пісня, яка лікує душі своїм трішки сумним вайбом.

«Скрябін» — Старі фотографії

Для гурту «Скрябін» цей трек міг бути єдиним в арсеналі пісень, але колектив все одно отримав би статус культового. Сумно мені чи весело, один я чи в компанії, під гітару чи на максимум з колонок — ця пісня обов’язково подарує мені посмішку. Дякую, Кузьма.

Tina Karol & The Voice. Kids: Україна — це ти

Написати пісню, яку співатимуть дорослі та малі з однаковим завзяттям у караоке чи на вокальному конкурсі — дуже непросто. Тіні Кароль вдалося створити простий та доступний трек, що огортає теплом щоразу під час прослуховування.

Океан Ельзи — Без бою

Не повірю, що ви жодного разу не горлали в караоке «яааа нееее здааамся без бою!» Як Вакарчуку вдається робити такі музичні шедеври як ця пісня — я не розумію. Непроста форма пісні, широка діапазоном — вона стала одночасно і піснею українського супротиву, і маніфестом кохання без відповіді.

THE HARDKISS — Make-Up

Музична революція, що прийшла через екран та звук. Пісня, після якої український шоубізнес змінився назавжди і в кращий бік.

YARMAK — Потрібен живим

Це той момент, коли назвати роботу просто треком чи піснею неможливо. Це соціально-музичний маніфест, який відгукується у кожного патріота країни болем та люттю. «Я повішу цей акорд, як КГБ Івасюка» — це не просто красиво й літературно, це геніально з точки зору погляду на ситуацію сьогодення (через певну кількість років, коли ми вже остаточно переможемо росію та відбудуємо знищені рашистами міста…)

Читайте також: MUZVAR AWARDS 2023: ОГОЛОШЕНО НОМІНАНТІВ ПРЕМІЇ ТА РОЗПОЧАТО ГОЛОСУВАННЯ 

Статьи по теме