Нащодавно нарешті було оголошено номінантів на здобуття кінопремії “Золотий глобус – 2021”, церемонія якої не буде схожою на жодну з попередніх, власне як і всі заходи в царинах кіно, моди, спорту тощо. Анна Мачух, виконавча директорка Одеського міжнародного кінофестивалю, виконавча директорка Української кіноакадемії, співзасновниця онлайн-ресурсу DzygaMDB розповідає до яких нестандартних рішень організаторів кінопремій нам варто готуватися.
Нинішній рік все ще утримує характеристику нестабільності, яка була властива 2020-му. За останні місяці світова кіноіндустрія видозмінювалась, скасовувались фестивалі, переносились дати релізів, вносилися корективи у традиційний розклад подій зі світу кіно. Інакше сьогодні ми б уже знали імена переможців “Золотого Глобуса” і списки номінантів на “Оскар”. Але організатори кінопремій по всьому світові змінили свої плани, а деякі і формати.
Перших щасливих володарів кінонагород повинні були вітати на “Золотому Глобусі”. Проте церемонію перенесли з початку січня на 28 лютого. Номінанти вже відомі, і серед них можна побачити фільми, які демонструвались онлайн, а не в кінотеатрах. Таким чином цьогоріч організатори “Золотого Глобуса” змінили правила відбору.
Цим же шляхом пішла й Американська кіноакадемія, яка допустила до участі фільми, прем’єра яких відбулась на стрімінгових платформах. Раніше у “Оскара” була дуже сувора вимога до кінотеатрального прокату кандидатів на номінації, але тепер можливості претендентів розширились. Крім того, було продовжено термін, до якого фільми повинні вийти в світ. З 31 грудня його збільшили до 28 лютого. Ще одна зміна, прийнята Американською кіноакадемією, стосується безпосередньо номінацій. Починаючи з 2021 року “Найкраще зведення звуку” і “Найкращий звуковий монтаж” поєднані в одній категорії “Найкращий звук”. Хто отримає цю та інші статуетки, дізнаємося 25 квітня.
Іспанська кіноакадемія теж посунула дати вручення “Гойя”. Церемонію проведуть 6 березня з дотриманням обмежувальних заходів. З цієї ж причини не будуть проводити традиційну щорічну вечірку для номінантів. Практично відразу за “Гойєю” відбудеться вручення головної кінопремії Франції. Спочатку “Сезар” мав відбутися 26 лютого, але організатори перенесли церемонію на 12 березня.
У квітні, а саме 11 числа, світ дізнається, хто став володарем премії Британської академії кіно і телевізійних мистецтв (BAFTA). Церемонію перенесли на два місяці пізніше, що пов’язано зі зміною дати “Оскара”. Зазвичай BAFTA вручається за два тижні до нього. Власне, Британська академія також допустила до участі фільми, що вийшли онлайн. Цікаво ще й те, що з цього року заявка на участь в кінопремії буде платною. Єдині номінації, яких це не стосується – “Найкращий короткометражний фільм” і “Найкращий дебют британського режисера”.
Читайте також: 11 ЛЮТОГО В УКРАЇНСЬКИЙ ПРОКАТ ВИХОДИТЬ СТРІЧКА «ДЕВІД БОУЇ: ІСТОРІЯ ЛЮДИНИ З ЗІРОК»
Як тільки ми дізнаємося імена призерів іноземних кінопремій, на нас чекає свято на честь українського кіно, а саме – V Національна кінопремія “Золота Дзиґа”. Цьогоріч ми, Українська кіноакадемія, перенесли закінчення терміну демонстрації кандидатів на кінопремію до 28 лютого. Нововведення торкнулися і номінацій. З цього року статуетку “Золота Дзиґа” може отримати “Найкращий оригінальний серіал”. Поява нової номінації завжди пов’язана з наявністю контенту і конкуренції. Кількість якісних українських серіалів істотно зросла останнім часом, а значить – кіноакадеміки можуть визначити кращого серед колег по цеху. А сама церемонія вручення “Золотої Дзиґи” відбудеться вже в новому форматі.
Починаючи з 2017 року Національна кінопремія вручалася в один день. Точніше навіть вечір. Але всі події минулого року, які відбувалися як в світі, так і локально в українській кіноіндустрії, продемонстрували яскравий запит на нетворкінг представників галузі. Тому в 2021 році “Золота Дзиґа” “розтягнеться” на цілих три дні червня. В один з них відбудеться власне сама церемонія нагородження кращих з кращих, а в інші два кінопрофесіонали зможуть відвідати спеціальні індустріальні заходи.
Зараз складно планувати подібного роду заходи. Адже нестабільність минулого року і хитке становище нинішнього лякають всіх в кіноіндустрії. Але при загальній злагодженості та підтримки культурних ініціатив ми зможемо подолати перешкоди і знайти нові форми існування в зміненому світі.
Фото надане прес-службою; в колажі використані кадри та афіші з номінованих стрічок, @Netflix.
Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТЬ: ALLOISE, СПІВАЧКА, АВТОРКА ПРОЄКТУ VCHASNO