UA
  RU

  “Звичним речам не місце зараз”: чому не варто цуратися звичних ритуалів повсякдення 

  Багато хто впевнений, що звичкі, які раніше були обов’язковими, наразі, не актуальні.


  Стресова ситуація, пов’язана з війною, вибила грунт з-під ніг у багатьох, особливо тих українців, хто залишився без житла. І склалася така національна думка, що повсякденні речі, які ми робили до війни, сьогодні просто не умісні.

  “Звичним речам не місце зараз”: чому не варто цуратися звичних ритуалів повсякдення -Фото 1


  Чому ми почали цуратися наших звичок? Чому перестали робити речі, які колись приносили нам задоволення? На ці та інші запитання можна почути одну стандартну відповідь: “Ну так війна ж в нас!”. Згодні, в цей тяжкий період ми згуртувалися як націями та допомагаємо один одному, але ця цілісність існує тільки тоді, коли кожен окремий громадянин турбується про себе, в першу чергу. Тому не варто забувати про себе, своє фізичне та ментальне здоров’я, іноді тішити себе, а не картати за те, що вам вдалося втекти від війни і пити спокійно каву біля вікна.

  Ми, як і більшість українців, також пережили той період, коли не хотілось нічого робити, тільки читати новини 24/7 та періодично піддаватись емоціям. Але до всього звикаєш, тому радимо перестати ігнорувати свої повсякденні звички і повертатись до нормального життя, по можливості. Адже, якщо ми будемо цим нехтувати, то станем більш вразливими та хиткими. А нам це зовсім не потрібно!

  Інстаграм-акаунт КУСТ зробив цікаву й мотивуючу добірку картинок того, які відмови ми вигадуємо, аби не займатися нашими повсякденними справами, хоча саме вони дають нам силу та натхнення працювати і відновлювати Україну.


  Нехтуємо звичними процедурами гігієни

  “Звичним речам не місце зараз”: чому не варто цуратися звичних ритуалів повсякдення -Фото 2

  Якщо ви не перебуваєте в сховищі 24/7, а виходите туди лише по сигналу повітряної тривоги і у вас є доступ до гарячою води, тоді потіште себе теплим душем (тим паче, якщо ви довго сиділи в холодному підвалі) та зробіть собі свою улюблену бьюти-процедуру, наприклад, нанесіть тканинну маску на обличчя чи комплексний догляд за волоссям. Це, хоча б трохи, поверне вас до нормального життя.

  Відмовляємось від прослуховування музики

  “Звичним речам не місце зараз”: чому не варто цуратися звичних ритуалів повсякдення -Фото 3  Я й сама певний час боялась вмикати музику, навіть у навушниках, щоб не пропустити сирени. Але якщо ви впевнені, що вам нічого не загрожує і не потрібно постійно прислухатись до шуму літаків та обстрілів, дозвольте собі послухати декілька улюблених пісень. Тим паче, українські виконавці зараз записують чудові патріотичні композиції, які тільки піднімають бойовий дух. 

  Відмовляємо від звичного дозвілля

  “Звичним речам не місце зараз”: чому не варто цуратися звичних ритуалів повсякдення -Фото 4


  Раніше ви відпочивали за переглядом улюбленого серіалу на Netflix, а тепер в пріоритеті тільки новини, які пригнічують моральний стан. Ви давно не читали книжку чи не дивились розважальний контент в соціальних мережах. Так не потрібно! Дай собі шанс відпочити, відволіктись, щоб було більше наснаги боротися з ворогом.

  Перестали нормально їсти

  “Звичним речам не місце зараз”: чому не варто цуратися звичних ритуалів повсякдення -Фото 5

  Або взагалі втратили апетит. Їжа – одна із ключових моментів гарного самопочуття, не важливо в яких умовах. Їсти потрібно, навіть через “не хочу”. Адже після війни доведеться не тільки відновлювати власне місто, а й своє здоров’я.


  Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний хрест»

  Закинули тренування

  “Звичним речам не місце зараз”: чому не варто цуратися звичних ритуалів повсякдення -Фото 6

  Укріплювати своє тіло потрібно постійно, особливо якщо довгий час ви знаходитесь в не зручному місці. Не потрібно шукати тренажери, можна просто підготувати вправи, які легко повторити вдома чи, навіть, у бомбосховищі. Тримайте своє тіло в тонусі завжди.

  Нехтуємо манікюром та іншими б’юті-процедурами

  “Звичним речам не місце зараз”: чому не варто цуратися звичних ритуалів повсякдення -Фото 7

  В мережі зараз “ходить” жарт, що українку можна відрізнити від інших європейських жінок по манікюру, що давно відріс. Слідкуйте за цим, намагайтесь підтримувати свій зовнішній вигляд, адже, ми впевнені, що раніше ви б такого не допустили точно.

  Не час для ніжності

  “Звичним речам не місце зараз”: чому не варто цуратися звичних ритуалів повсякдення -Фото 8

  Ви давно не казали приємних слів своїй другій половинці, не дозволяли собі прості обійми чи поцілунки, адже в людей горе. Так теж не потрібно. Ажде під час обіймів продукується “гормон кохання” окситоцин, який сприяє гарному самопочуттю та зміцненню імунної системи.

  Повертайтесь до свого життя та відновлюйте свій бойовий стан!

  Фото:Instagram/@kustdnepr

  Статьи по теме